იურისტი, ია კერზაიას შვილი, ბაჩანა შენგელია სოციალურ ქსელში დღეს გამოქვეყნებულ ფოტოს ასე ეხმაურება:
„სელფზე ატეხილმა აჟიოტაჟმა გამახსენა, ძალიან არაგულწრფელია თქვენი ეს ,,აღშფოთება” და გეტყვით აი რატომ: თეონა აქუბარდიას სელფი კი არა, აქ ,,აღშფოთებულ” ჟურნალისტებს, აბსოლუტურად ყველა ეთერში გყავთ გახარიას პარტიის ერთი გოშია. აქ ,,აღშფოთებული” პოლიტიკოსები კოალიციაში ხართ გახარიას პარტიასთან, ხოლო დანარჩენი ,,აღშფოთებული” საზოგადოება გახარიას პარტიას უწოდებთ ოპოზიციას და ზოგიერთი საერთოდ ხელისუფლების შეცვლის ბერკეტად მოიაზრებთ.
ახლა კარგად დაფიქრდით, ნინო წილოსანს და ეკა სეფიაშვილს აქვს მეტი რუსული საქმე გაკეთებული თუ გიორგი გახარიას? გავრილოვის გამო ვინ დაგთხარათ თვალები? ვისი დიდი ,,მონდომების” შედეგად გაჩერდა ანაკლიის პროექტი? ია კერზაიას საქმის დამკვეთი და დავალების გამცემი რომ იყო, ალბათ ეს ჩემი ოჯახის ტრაგედიად დამიტოვეთ, ამას უკვე შევეგუე. ან ვის ეძახდით გიორგი რუსს და თვალთხარიას? ან ვინ ჩამოთვლის კიდევ რამდენი სიბინძურე აქვს ჩადენილი. ჰოდა, თევზის მეხსიერებით წარმოდგენილი ხალხი ხართ ჩემს თვალში ყველა ვინც დღეს ამ ფოტოთი ,,აღშფოთდით”, ზემოთ ჩამოთვლილ ფაქტებზე კიდევ ხმას არ იღებთ, უკლებლივ ყველა, ჩემიც და სხვისიც?“