მალხაზ მაჩალიკაშვილი, სოციალურ ქსელში, წერს:
“კალაძე იძახი გქონდათ პროექტი გასულწლის მაისი-ივნისში როცა მაშინდელი შენი და შენი პირველი მოადგილის განცხადება ყველას გვახსოვს რომ ამის თაობაზე არავითარი სამუშაოები იქ დაგეგმლი არ არის და ტყუილი გამოაშკარავე “ქართული ოცნება” ეს ხომ ასე იყო და ნებისმიერ დროს შეუძლიათ გადახედონ მოუსმინონ მოსახლეობას შენს ამომრჩეველს საზოგადოებას ამ ყველაფრის ფონზე რატო ასე უნამუსოდ იტყუები რისი მოპირკეთებას რისი შელამაზებას რისი მემორიალის წესრიგში მოყვანა რა ცხრა აპრილი, რისი 9 აპრილი როცა ერთიანად უკანალში ეტენებით 9 აპრილს სისხლის დამღვრელებს?
გეგონებათ ძაან გაწუხებთ ეს ყველაფერი ადექი და ის განაცხადე სიმართლე რატომ გახდა სახალწლოდ ღამის 12 სათზე ზღვის სანაპიროსთვის გამოსაყენებელი ატრაქციონების დამონტაჟება დაჩქარებული წესით პარლამენტის წინ სადაც 2 წლის განმავლობაში ვიბრძვი შენნაირების და პატიოსანი ხალხის შვილების გადასარჩენად და სამართლის აღსადგენად ყველა დამნაშავის დასჯის მოთხოვნით მე მებრძვი კალაძე მე სხვა არაფერი ინტერესი შენდა შენნაირებს არ გაქვთ ამაშია საქმე.
შემდეგ რატო მოხდა ისევ შუაღამისას დაჩქარებული წესით აღება და იმავე საათში ღობის შემოვლა – შიში, შიში კახი კალაძე
სხვა ყველა შენს პირიდან ამოსული სიტყვა ტყუილია კალაძე როგორ არ მინდოდა შენში ეს კალაძე მენახა უბრალოდ არარაობა აღმოჩნდი სამწუხაროდ გულს მირევს რომ როდესღაც სპორტსმენი გერქვა. შენ იმ ყველა სპორტსმენის სირცხვილი ხარ სრული ამ სიტყვის მნიშნელობით და წერტილი”