ყველის გილდის თავმჯდომარე, ანა მიქაძე–ჩიკვაიძე, სააკაშვილის წერილს, ბუსა ჟვანიაზე, ეხმაურება და წერს:
რა სავალალოდ აბსურდული ტიპია.. მიხეილ სააკაშვილი. ..საუბრობს ვითომ თავის თანამებრძოლის შვილზე ,რომლის დღემდე გაურკვეველ მკვლელობაში ძნელია ნამდვილი მკვლელის პოვნა ..
ვინ აქცია ბუსა ჟვანია მოკრომინალო ტიპად?ამის გარკვევას პირველკურსელი ფსიქოლოგიც არ ჭირდება..როდესაც კონსპირაციულ ბინაში პოულობენ გარდაცვლოლ პრემიერს და არაერთაზროვნად მიუთითებენ,რომ ის იქ იპივეს მეგობარ მამაკაცთან ერთად , რა ჭორის მიზეზი დაუტოვეს საზოგადოებას ?როგორ ცხოვრობდა ეს ბიჭი ამ ტვირთით?რას დაუპირისპირდა ?სისტემას, რომელიც წესიერებიდს, ხალზზე ზრუნვის და დემოკრატიის სახელით კლავდა და ანადგურებდა ოჯახებს.. (გირგვლიანი, რობაქიძე, გვასალიების ორი შვილის სუიციდი ოჯახის დარბევის შემდეგ)რატომ არცერთიი თქვენთაგანის შვილთან არ დაიწყო მეგობრობა ბუსა ჟვანიამ და რას ეძებდა კანონიერი ქურდის შვილებში?მაგარი , დაუნდობელო ბიჭის სახელს ხომ არა , იმ ყველაფრის საპირისოირიდ, რაც თქვენგან , ოფიციალური მკვლელებისგან იწვნია ..????მე არ ვიცი ვინ მოკლა ჟვანია. და ზოგდად ასეთი მკვლელობები არასდროს იხსნება,მაგრამოჯახს რომ უმძიმესი დარტყმა მიადგა და ბიჭის ფსიქიკას ეს ცხადია.დამიწყებენ ახლა იმის მტკიცებას რომ . სხვებსაც მოუკლეს მამა , მაგრამ არ გაკრიმინალებულან..ყველა ადამიანი ერთი არაა და ყველას არ შეუძლია ბრძოლა საკუთარ თავთან .ნაგავი ხარ მიშაგვასალიების ოჯახის გამოც …პს ვინც წერთ _ ჟვანიები რატომ დადიან ნაცების აქციაზეოგიპასუხრბთ.ეს ნაცების აქცია არ არის და ნაცები ეტმასნებიან და რასაკვირველია სარგებლობენ..მეორეცვინ იცის რითი აშანტაჟებენ ოჯახს. ?
ცნობისთვის, სააკაშვილმა დაწერა: “ზურას შვილი სამწუხაროდ მართლა მოკრიმინალო ელემენტია.”