პარლამენტის თავმჯდომარე, შალვა პაპუაშვილი პასუხობს, დეპუტატ სანდრო რექვიაშვილს, რომელიც ამტკიცებს, რომ პარლამენტის დერეფანში სუსის თანამშრომელმა გააჩერა და გადაადგილება შეუზღუდა, მისგან კი ითხოვდნენ, ეჩვენებინა დოკუმენტები, რომლებიც ხელთ ჰქონდა.
პაპუაშვილი:
“მე როცა ამირჩიეს პარლამენტის თავმჯდომარედ, მაშინ პარლამენტს, ზედა შემოსასვლელს, რკინის ჯებირი ჰქონდა, ალაყაფი იყო აგებული და მოვხსენი ის ალაყაფი და მაშინაც მაგ საკითხს აყენებდით, რატომ არის რკინის კედელი, მაგრამ რა არის, იცით? ეს არის არა პარლამენტის პრობლემა, არამედ იმ ჯგუფების პრობლემა, რომელსაც ძალადობა აქვს იარაღად. თუკი დღეს აქ არის გაძლიერებული უსფართხოების რეჟიმი, ეს ლაპარაკობს არა პარლამენტზე, არამედ იმ ჯგფებზე, რომლისგანაც მომდინარეობს საფრთხე. სუსი აქ არ იმყოფება, სახელმწიფო დაცვის სამსახურია, გამოსავალი არის ერთადერთი, საპარლამენტო კულტურა, ასე ვთქვათ.  არავის არ სიამოვნებს გადაკეტვა და ასეთი რამეები, მაგრამ, რა ვქნათ.”