ავტოინდუსტრიის ლიდერი კომპანია დასაქმების ხელშეწყობისთვის
,,თეგეტა მოტორსი“ დასაქმების მაძიებლებისთვის ახალი შესაძლებლობების კარს ხსნის. ნებისმიერ მსურველს აქვს შანსი შეიძინოს ახალი პროფესია და დაიწყოს მუშაობა კომპანიაში, რომელიც უკვე საქმინობის 26 წელს და ამდენივე შვილობილ კომპანიას ითვლის.
პროექტი ,,დაიწყე კარიერა თეგეტაში“ დედაქალაქიდან რეგიონებში ინაცვლებს  და ამ ეტაპზე ბათუმს, ფოთსა და ქუთაისს მოიცავს. ,,თეგეტა ჰოლდინგი“ შვილობილ კომპანია ,,თეგეტა აკადემიასთან“ ერთად  პროფესიული განათლების მიღების შესაძლებლობას და გარანტირებულ სამუშაოს გთავაზობთ. დანტერესებული პირი არაფერს იხდის, უბრალოდ შემოთავაზებას უნდა დათანხმდეს.
გეგმა მარტივია, – თეორიული სწავლება თვე-ნახევარი გრძელდება, რასაც ანაზღაურებადი სტაჟირება და დასაქმება მოსდევს.
განცხადების შევსება 12 სექტემბრამდეა შესაძლებელი. სწავლა კი 20 სექტემბერს ბათუმში დაიწყება. მსურველებს ელოდებიან როგორც ბათუმიდან, ისე ფოთიდან და ქუთაისიდან. სასწავლო კურსი ბათუმში ჩატარდება. ტრანსპორტირებას და აპლიკანტების ბათუმში ცხოვრების ხარჯებს ,,თეგეტა მოტორსი“ დაფარავს. პირველ ეტაპზე სასწავლო კურისის მონაწილეები შეიძენენ საბაზისო ცოდნას ავტომობილის აგებულების შესახებ, შეისწავლიან კომპანიის პროდუქტებსა და შიდა პროგრამებს. ანაზღაურებად სტაჟირებას კი რეგიონების (ამჯერად ქუთაისი, ბათუმი, ფოთი)  ფილიალებში გაივლიან.
,,თეგეტა ითვალისწინებს შესაძლო პრობლემას, რაც შესაძლოა აპლიკანტებს შეექმნათ და პროცესის შეუფერხებლად წარმართვისათვის ფოთსა და ქუთაისში მცხოვრებლების ბათუმში ტრანსპორიტირებასა და ცხოვრებას ჩვენ ვუზრუნველვყოფთ. დასაქმების პროგრამა დაინტერესებულ ადამიანებს აძლევს შანსს შეიძინონ თეორიული ცოდნა, მიიღონ პრაქტიკული გამოცდილება და დაიწყონ კარიერა ავტოინდუსტრიის ლიდერ კომპანიაში.  ამ შემთხვევაში ველოდებით მსურველებს ქუთაისიდან, ფოთიდან და ბათუმიდან“, – ამბობს  ნათიკა ბერძული „თეგეტა მოტორსის“ სტრატეგიული კომუნიკაციების ხელმძღვანელი.
განცხადებების გაგზავნა შეუძლიათ როგორც სტუდენტებს, ასევე ყველა იმ ადამიანს, ვინც სამსახურს ეძებს და მზად არის საქმინობა საქართველოში ყველაზე დიდ და წარმატებულ კომპანიას ,,თეგეტა მოტორს“ დაუკავშიროს.  სამუშაო მიმართულებებია, –
გაყიდვების კონსულტატნტი, სექტორის მენეჯერი და სერვისის აღრიცხვის მენეჯერი.