თბილისის საქალაქო სასამართლოში, დღეს, თაზო დათუნაშვილის პროცესი გაიმართება. “ძლიერი საქართველოს” ერთ-ერთ ლიდერს წვრილმან ხულიგნობას ედავებიან.
უფლებადამცველის, არჩილ ჭავჭანიძის განცხადებით, დაცვის მხარე წარადგენს მტკიცებულებებს, რომელიც დაადასტურებს, რომ თაზო დათუნაშვილი “აქეთ გახდა ძალადობის მსხვერპლი და მისი მხრიდან არანაირ სამართალდარღვევას ადგილი არ ჰქონია”.
“შინაგან საქმეთა სამინისტრო თაზო დათუნაშვილს ედავება ხულიგნობას, საჯარო მოხელის მიმართ შეურაცხყოფას და არასათანადო მოპყრობას, თუმცა ჩვენ მოვედით მტკიცებულებებით, ვიდეოჩანაწერებით, რომელიც ადასტურებს, რომ ერთადერთი ვის მიმართაც განხორციელდა არასათანადო მოპყრობა და შეურაცხყოფა ეს იყო თაზო დათუნაშვილი, რომლის მიმართაც ასევე არის გამოძიება დაწყებული იმ არასათანადო და არაპროპორციული ძალის ფაქტზე, რომელიც განახორციელა კონკრეტულმა პირებმა მის წინააღმდეგ.
შესაბამისად სასამართლოში ჩვენ წარვდგებით იმ მტკიცებულებებით, რომელიც ადასტურებს რომ არანაირ სამართალდარღვევას ადგილი არ ჰქონია,” – განაცხადა არჩილ ჭავჭანიძემ.
ცნობისთვის, თაზო დათუნაშვილი მათე დევიძის საქმეზე განაჩენის გამოტანის შემდეგ, თბილისის საქალაქო სასამართლოში დააკავეს.
ცნობისთვის, გელა გელაძე პირველი შს მინისტრია, რომელიც “კლიჩკით” აწერს დოკუმენტებს ხელს.