საქართველოს პროკურატურა / The Prosecution Service of Georgia
ქართული ოცნება / Georgian Dream
არ დაუშვათ და ხელი არ მოაწეროთ ელდარ კურტანიძის შეწყალებას, პირობით ვადამდე გათავისუფლებას ან ნებისმიერ სხვა გადაწყვეტილებას, რომელიც მის ციხიდან ნაადრევ გამოშვებას გულისხმობს.
❗️❗️❗️ ელდარ კურტანიძის საქმეზე პროკურატურისა და სასამართლოს მიერ მიღებულ გადაწყვეტილებებზე გავლენა იქონიეს მისმა მფარველებმა (დიახ ❗️❗️), რაც გამოიხატა არაპროპორციულად ლმობიერ სასჯელში, მიუხედავად დანაშაულის აღიარებისა და უდავო მტკიცებულებების არსებობისა.
❗️❗️❗️ჩემი ინფორმაციით, მისი მფარველების მხრიდან (რომელთაც აუცილებლად დავასახელებ და უფრო მეტიც, გავასაჯაროვებ მათ სახელებსა და გვარებს და ყველა ჩვენს საუბარს და მათი მხრიდან, ჩემზე ზეწოლის ფაქტებს), დღესაც აქტიურად მიმდინარეობს მუშაობა, მისი ნაადრევი გათავისუფლების მიზნით.
❗️❗️❗️თითოეული პირი, ვინც ამ პროცესში მონაწილეობს, პასუხისმგებელია და მომავალში იქნება თანამონაწილე იმ ძალადობისა, რომელსაც ელდარ კურტანიძე აუცილებლად ჩაიდენს.
ამასთან, ელდარ კურტანიძის მიმართ არსებობს სხვა სისხლის სამართლის საქმეც, რომელიც გაცილებით უფრო მძიმე ბრალდებას მოიცავს.
საქართველოს პროკურატურა / The Prosecution Service of Georgia ჩემი მკაფიო და საჯარო მოთხოვნაა, ბათუმის რაიონულმა პროკურატურამ დაუყოვნებლივ და სრულად განახორციელოს ყველა აუცილებელი საგამოძიებო მოქმედება და დროულად წარედგინოს ელდარ კურტანიძეს შესაბამისი ბრალი.
❗️❗️❗️მსხვერპლის უსაფრთხოების იგნორირება ნიშნავს მოძალადის წახალისებას.❗️❗️❗️
პასუხისმგებლობა თითოეულ გადაწყვეტილებაზე სრულად დაეკისრება მათ, ვინც ხელს მოაწერს მის გათავისუფლებას ან შეგნებულად შეუშლის ხელს სამართლის აღსრულებას.
ცნობისთვის, ლუკა კურტანიძე ყოფილ ცოლს ფიზიკურად გაუსწორდა, მიუხედავად მოქმედი დამცავი ორდერისა, რომელიც მას მიახლოებასა და კომუნიკაციას უკრძალავდა. არსებობს ვიდეო, სადაც ჩანს, როგორ არ ემორჩილება პოლიციას, უსხლტება ხელიდან არაერთხელ, თუმცა, მას პოლიციის დაუმორილებლობის მუხლით ბრალი არ წაუყენეს.
ქართული ოცნების ყოფილ დეპუტატ ელდარ (ლუკა) კურტანიძეს სასამართლომ ოჯახში ძალადობის ეპიზოდში დამნაშავედ ცნო, ხოლო საკუთრების მფლობელობის დარღვევისა და ნივთის დაზიანების ნაწილში გაამართლა. მოსამართლემ მას 7-თვიანი თავისუფლების აღკვეთა მიუსაჯა. კურტანიძე ივლისიდან იმყოფება წინასწარ პატიმრობაში, რაც ნიშნავს, რომ მას კიდევ მხოლოდ ორი თვე ექნება მოსახდელი.