“ჯარის ხალხი რატომ კვდება? რატომ გადავიდა თურქეთში? სად არის მისი ქურთუკი?” – სნაიპერის გარდაცვალების საქმე და ოჯახის კითხვები გამოძიებას
18:12 02-11-2022
გარდაცვლილი 32 წლის ქართველი სამხედროს, მევლუდ ბენდელიანის ოჯახი საქმის დროულ გამოძიებას ითხოვს. ბენდელიანი ქობულეთის ტყეში ჩამომხრჩვალი იპოვეს. ეს უკვე მესამე სამხედროა, რომელიც ბოლო პერიოდში გაურკვეველ ვითარებაში გარდაიცვალა.
ჯარისკაცის ოჯახის წევრები  საეჭვო გარემოებებზე საუბრობენ. ისინი ამბობენ, რომ მათი შვილი სნაიპერი იყო, დაკარგულია მისი ქურთუკი.
ოჯახის ინფორმაციით, სამხედრომ ჯერ საქართველო-თურქეთის საზღვარი გადალახა, შემდეგ საქართველოში დაბრუნდა და 3 დღეში ის გარდაცვლილი იპოვეს. გარდაცვლილის დედას გამოძიების ვერსიის არ სჯერა და ფიქრობს, რომ მევლუდ ბენდელიანი თავს არ მოიკლავდა.
“რატომ იღუპებიან სამხედროები ყოველ მეორე დღეს, რატომ ხდება ეს. ჯარის ხალხი რატომ კვდება? გორის საქმე… მოიკლა თავი? მოკიდოს გამოძიებამ ხელი ნუ ზიან კაბინეტებში”, – ამბობს გარდაცვლილის დედა.
“ტვ პირველთან” საუბრობენ ადგილობრივი მაცხოვრებლები და გარდაცვლილის ძმა და ისინი ამბობენ: