ირაკლი კობახიძემ ქვეყანაში განვითარებული უმძიმესი მოვლენების ფონზე, ისევ დიფ სთეისზე და ევროკავშირის ელჩზე ისაუბრა და თქვა:
ევროკავშირის ელჩი დამარცხდა არჩევნებში, მისი მდგომარეობა გამოწვეულია ამ ყველაფრით, ის ღიად აწარმოებდა კამპანიას  კოლექტ.ნაცების სასარგებლოდ. მას არც ერთხელ არ დაუგმია ის ძალადობრივი მიტინგები რაც იმართებოდა საქში, აქედან გამომდინარე სამწუხაროდ ეს ადამიანიც არის ძალადობის მონაწილე და აგრძელებს ძალადობის წახალისებას თუმცა მისი ეს მცდელობა აღარაა წარმატებული. ჩვენ მოვახერხეთ და აღვკვეთეთ ის ძალადობა, რასაც ჰქონდა შორს მიმავალი გეგმები და მთავარი მიზანი იყო კოლექტიური ნაც მოძრაობის დაბრუნება რაც არ დაუშვა სახელმწიფომ. როდესაც ევროკავშირს წარმოადგენ კონკრეტულ ქვეყანაში უნდა იზრუნო ევროკავშირისა და შესაბამისი ქვეყნის დაახლოებაზე ამის საპირისპირო ნაბიჯებს რომ დგამ, ეს არის კონპროდუქტიული და სამწუხარო მოვლენა, ის პირდაპირ მოქმედებს დიფსთეითის დავალებების ქვეშ.