თბილისის N162 საჯარო სკოლაში, მე-5 კლასის მოსწავლეს კორონავირუსი დაუდასტურდა. ამის შესახებ ინფორმაციას თავად სკოლა ავრცელებს. მათი თქმით, მოსწავლეები და ის მასწავლებლები, რომლებმაც გაკვეთილები ჩაატარეს, თვითიზოლაციაში იმყოფებიან.
“N162 საჯარო სკოლა გაცნობებთ, რომ ჩვენი სკოლის მე-5 კლასის მოსწავლეს 7 ოქტომბერს, საღამოს ნამდვილად დაუდასტურდა კოვიდინფექცია, რის შესახებაც დღეს დაგვიდასტურა დაავადებათა კონტროლისა და საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ეროვნულმა ცენტრმა.
გუშინ დილას, ინფორმაციის მიღებისთანავე, გამოვიძახეთ სადეზინფეციო სამსახური, რომლებმაც ჩაატარეს სკოლის სრული დეზინფექცია. ასევე, დავუკავშირდით ეპიდემიოლოგიურ სამსახურს და მათი რეკომენდაციით თვითიზოლაციაში გადავიყვანეთ მოსწავლეები და ის მასწავლებლები, რომლებმაც გაკვეთილები ჩაატარეს მე-5 კლასში 5 ოქტომბერს, მოსწავლე მხოლოდ ამ დღეს იყო სკოლაში”