„კონსერვატიული მოძრაობის“ ლიდერი, შოთა მარტინენკო:
„ქვეყანაში ახალგაზრდა ოჯახების 70% ინგრევა და გამრავლების მაჩვენებელი ისტორიულ მინიმუმზეა იმიტომ, რომ ოცნების ხელისუფლება 2017 წელს შეუერთდა სტამბულის კონვენციას, შექმნა გენდერული პოლიცია და მიიღო რადიკალურად ფემინისტური, ანტიოჯახური კანონები, რომელთა საფუძველზეც კაცებს სახლში უბრალო შელაპარაკებაზეც კი ციხეში უშვებენ და ციხეები სავსეა ოჯახში კონფლიქტის გამო დაპატიმრებული კაცებით და ამის შედეგად მოშლილი ოჯახებით და უმამოდ დარჩენილი ბავშვებით.
ვიღაცამ შეიძლება იკადროს და სცადოს გაპრავება, მაშინ დიფსთეითი აძალებდათ და იმიტომ შეუერთდნენ სტამბოლის კონვენციას, სხვანაირად არ შეეძლოთო, მაგრამ მაშინ თუ დიფსთეითის ტყვეობას დავაბრალებთ ამ ანტიეროვნულ პოლიტიკას, ახლა რა უშლით ხელს ამ კანონების გაუქმებაში, ახლა ხომ აღარ ემორჩილებიან დიფსთეითს?!
ამიტომ მანამ, სანამ ამ ანტიოჯახურ კანონებს, რომლებმაც ოჯახის ინსტიტუტი თითქმის მთლიანად მოშალა ქვეყანაში, მკვეთრად არ გააუქმებენ, ხელისუფლების “გამოსწორებაზე” ყველანაირი ლაპარაკი უბრალოდ ამომრჩევლის თვალში ნაცრის არაკაცური და ჩათლახური შეყრაა და სხვა არაფერი.“