ლაგოდეხის ბლუზ ფესტივალი 2 აგვისტოს, ვალდოვეზერსის დაუვიწყარი კონცერტით დაიხურება. სცენის რაინდად წოდებული მუსკალური მოგზაური საქართველოში თავის ევროპულ ბენდთან ერთადჩამოდის და ეს კონცერტი იქნება ამერიკული დაევროპული ბლუზის საუცხოო სიმბიოზი; ასევე, შეასრულებენ  ჯეიმს ბრაუნის ცნობილ ჰიტებს.
სერ ვალდო ვეზერსი – ბლუზის შემსრულებელი და საქსოფონისტი. თავისი უნიკალურობით მან მთელი ევროპა დაიპყრო. ის გამორჩეულია, როგორც პირველი შავკანიანი ქანთრი საქსოფონისტი, რომელიც მუსიკით არღვევს კულტურულ და რასობრივ საზღვრებს.
ვალდო ვეზერსი – ეს მხოლოდ მუსიკოსის სახელი არ არის – ესაა მთლიანი ეპოქის ხმა. არტისტი, რომელმაც ჯეიმს ბრაუნის ფანკის იმპერიაში 15 წელი გაატარა.
2008 წელს, ვეზერსს გერმანიაში მაინბრექსენის სასახლის რაინდის წოდება მიენიჭა.
ასეთ არაჩვეულებრივ ნოტაზე დასრულდება წელს ლაგოდეხის მეცხრე საერთაშორისო ბლუზ ფესტივალი, რომელიც წლების განმავლობაში,თიბისის მხარდაჭერით ტარდება და უკვესარგებლობს მაღალი რეპუტაციით მუსიკალურსამყაროში. ფესტივალმა მსმენელს არაერთი დაუვიწყარი ემოცია აჩუქა – საოცარი მუსიკოსები, ბლუზი ლაგოდეხის უნიკალურ გარემოში და გრძნობა, რომ მუსიკა და თავისუფლება მართლაც აქ და ახლაა.
ფესტივალის დასკვნითი კონცერტის ბილეთების შეძენისას, ახალი თიბისი ბარათით, ნებისმიერი კონცეპტ ბარათით და ერთგული საკრედიტო ბარათით, ისარგებლეთ 15%-იანი ფასდაკლებით.
ფესტივალი მომდევნო ზაფხულამდე გვემშვიდობება.
მომავალ, უკვე მეათე შეხვედრამდე.