„ტოიოტა ცენტრი თეგეტას“ გენერალური დირექტორი მარიამ მელიაშვილი, არასამთავრობო ორგანიზაცია „მირაბალდებთან“ თანამშრომლობის ფარგლებში, ოჯახში ძალადობის მსხვერპლთა სახელმწიფო თავშესაფარს ესტუმრა. ცენტრის ბენეფიციარებს, „ტოიოტა ცენტრი თეგეტას“ სახელით საჭირო ტექნიკა და საგანმანათლებო ლიტერატურა გადაეცათ.
ვიზიტის ფარგლებში, კომპანიის გენერალური დირექტორი ბენეფიციარებს საკუთარ გამოცდილებაზე ესაუბრა. მარიამ მელიაშვილმა, გარდა პროფესიული განვითარებისთვის საჭირო ინვენტარით უზრუნველყოფისა, ძალადობის მსხვერპლ ქალებს „ტოიოტა ცენტრ თეგეტაში“ დასაქმებაც შესთავაზა.
მარიამ მელიაშვილი, „ტოიოტა ცენტრი თეგეტას“ გენერალური დირექტორი:
„ქალების გაძლიერება „ტოიოტა ცენტრი თეგეტასთვის“ ერთ-ერთი პრიორიტეტული მიმართულებაა. მუდმივად ვცდილობთ, ჩვენი საქმიანობით წვლილი შევიტანოთ, მათ შორის, ძალადობის მსხვერპლი ქალების სოციალური რეინტეგრაციის პროცესში. ორგანიზაცია „მირაბალდები“ ძალიან მნიშვნელოვან საქმეს აკეთებს. ჩვენთვის სასიამოვნოა მათთან თანამშრომლობა და ყოველთვის მზად ვართ, მხარი დავუჭიროთ მათი ბენეფიციარების გაძლიერებას“.
„განათლება ძალადობის წინააღმდეგ“ – ეს არის არასამთავრობო ორგანიზაცია „მირაბალდების“ მთავარი სლოგანი და იდეა. „ტოიოტა ცენტრი თეგეტა“ „მირაბალდებთან“ ქალთა გაძლიერების პროექტების მხარდაჭერის ფარგლებში თანამშრომლობს.
„გაეროს ქალთა გაძლიერების პრინციპების“ (WEPs) ხელმომწერი „ტოიოტა ცენტრი თეგეტა“ 2022 წელს გახდა. ამ გადაწყვეტილებით კომპანიამ დაადასტურა მზაობა, იზრუნოს ქალთა გაძლიერებასა და სამუშაო სივრცეში ქალთა და მამაკაცთა უფლებების დაცვაზე. ამ მიმართულებით, კომპანიის ინიციატივითა და ჩართულობით, არაერთი მნიშვნელოვანი აქტივობა განხორციელდა.