პარლამენტის წევრმა სოზარ სუბარმა მოსამართლე ლაშა ჩხიკვაძის მიერ გავრცელებული ინფორმაციაზე კომენტარის გაკეთების დროს, განაცხადა:
,,უკვე სხვა მოსამართლეებმაც დაიწყეს დადასტურება იმის, რომ მათ ამის შესახებ იცოდნენ და სწორედ, ამიტომ გადაწყვიტეს რომ ისინიც არ წასულიყვნენ ამერიკაში, რადგან ლაშა ჩხიკვაძეს არ მისცეს ამერიკაში წასვლის უფლება მის მიერ მიღებული გადაწყვეტილების გამო. ეს არის ძალიან შემაშფოთებელი ტენდენცია, არავის აქვს სასამართლოს საქმიანობაში ჩარევის უფლება. ერთადერთი, ვინც შეიძლება გადახედოს სასამართლოს გადაწყვეტილებას, ეს არის ზემდგომი ინსტანციის სასამართლო. თუ, ეს ვერ გადაწყდა, ამ შემთხვევაში, არსებობს ადამიანის უფლებათა ევროპული სასამართლო, სხვა ვერავინ ჩაერევა სასამართლოს გადაწყვეტილებაში. შესაბამისად, კიდევ ერთხელ და დაჟინებით, ველოდებით მკაფიო განმარტებას საელჩოსგან და პირადად ქალბატონი კელი დეგნანისგან – ჰქონდა თუ არა მსგავს ზეწოლას ადგილი, ჰქონდა თუ არა მსგავს „გასაუბრებას“ ადგილი მოსამართლე ლაშა ჩხიკვაძესთან საელჩოს წარმომადგენლის მხრიდან და უკავშირდება თუ არა, ლაშა ჩხიკვაძისთვის ამერიკაში წასვლის უფლებაზე უარის თქმა, მის მიერ მიღებულ გადაწყვეტილებას.
,ამ ფონზე, კიდევ ერთი, ძალიან შემაშფოთებელი განცხადება, რომელიც ჩვენ მოვისმინეთ ევროპარლამენტარ მაიკლ გალერისგან, რომელიც პირდაპირ დავალებას აძლევს სააპელაციო სასამართლოს, რომ გადახედოს პირველი ინსტანციის სასამართლოს გადაწყვეტილებას. მინდა შევახსენო მაიკლ გალერისაც და ნებისმიერ სხვა უცხოელ პოლიტიკოსს, ევროპარლამენტარი იქნება თუ სხვა ვინმე, რომ ისინი არავის არ დაუნიშნია არც მეფისნაცვლებად საქართველოში და არც ცეკას მეორე მდივნებად, რომლებიც კრემლიდან ინიშნებოდნენ და ყველა გადაწყვეტილებას იღებდნენ. სასამართლო არის დამოუკიდებელი ორგანო და მასში ჩარევის უფლება არავის არა აქვს და კეთილი ინებოს ბატონმა გალერმა და მოიქცეს ისე და გამოხატოს პატივისცემა ქართული სასამართლოს მიმართ, როგორსაც გამოხატავდა თავისი ქვეყნის სასამართლოს მიმართ. არა მგონია, რომ მან თავის მშობლიურ ქვეყანაში, გერმანიაში, მსგავსი რამ გაბედოს და გერმანიის სასამართლოს უკარნახოს რა გადაწყვეტილებები უნდა მიიღოს. ეს არის დაუშვებელი. საქართველო არის დამოუკიდებელი ქვეყანა, თუ ვინმეს შეუძლია დღეს დისკრედიტაცია გაუკეთოს ქართველ ხალხში ჩვენი პარტნიორი ქვეყნების ნდობას ესენი არიან, სწორედ ეს ადამიანები, რომლებიც ამდენის უფლებას აძლევენ თავის თავს. რაც ეს დაუშვებელი. ჩვენი გზა არის ევროპისკენ, ჩვენ უნდა გავხდეთ ევროპის წევრები და ეს გზა გადის ქართველი ხალხის ნდობაზე და ქართველი ხალხის ნდობას სჭირდება დამსახურება.”