ემიგრანტი, არჩი ხარბედია, სოციალურ ქსელში ვიდეომიმართვას ავრცელებს:
“ახალგაზრდა გოგო წერდა, ახლა მოგინდათ საქართველოში ჩამოთრევაო? ხომ გაიძახოთ, კარგად ვართ აქ და რა გინდათ ახლა რომ მოდიხართო.
ყველაზე მეტად იმაზე დამწყდა გული, რომ ბევრი კომენტრაი და გულები ჰქონდა – მადლობები და ჩვენი სათქმელი თქვი, დეიდა და შენ გენაცვალე და ჩემი სიცოცხლე ხარ.
ამდენი ხალხის სათქმელი უთქვამს, თურმე, ამდენ ხალხს ე.ი. ზიზღი ჰქონია ემიგრანტების, თურმე, ჩვენ ჩამოგვიტანია კორონავირუსი და ყველა უბედურებაში დაგვდეს ბრალი
თქვენი დედა მოვტ@ან, 30 წელი ჩვენს მხრებზე გაატარეთ, ყველაზე გაჭირვებულ პერიოდში, როცა ლუკმა-პური არ იყო, ქართველი ქალები წავიდნენ ქვეყნიდან მონებად, რომ თქვენ შეენახეთ, რომ ისინი გაზრდილიყავით ვინც ახლა ამ პოსტებს წერთ, რომ კარგი გეჭამათ, ქორწილები და დაბადების დღეები გადაგეხადათ, რომ კარგი ტელეფონები გქონოდათ და კარგი მანქანებით გევლოთ
იმ ქმრების რა ვთქვი კიდევ, ცოლები რმ ფულს უგზავნიან და უნამუსოები იმფულით ბოზებში დაძრწოდენ, კაზონიებიდან ვერ გამოდიოდნენ და არ იცოდნენ, რამდენი წამალი ეყიდათ
მართლა იყავით ღირსები, კაპიკი არ გამოგვეგზავნა არც ერთ ემიგრანტს და უნდა მოგტ@ნოდათ პატრონი. მაგრამ, სამწუხაროდ ამასაც ვერ გავაკეთებდით, იმიტომ რომ შვილები გვყავდა დატოვებული.
არ ვიცი, როგორ გადაგიხადოთ მადლობა ქართველო ემიგრანტო ქალებო, რომ ამდენი რამე გააკეთეთ, ასე ადვილია შვილების დატოვება?