“ტვ პირველის” ახალი ამბების რედაქტორი, ნოდარ მელაძე:
“ქვეყანაში უდიდესი ტრაგედია ტრიალებს.
ჯიბეში ჩაკუჭული დოლარებით მოგვარებული ნგრევის ნებართვების და უნებართვო დემონტაჟის გამო, ჩამონგრეული კორპუსის კადრს ვუყურებთ.
პასუხისმგებელი პირი თურმე მარტო ფართს მფლობელი ყოფილა, რომელიც დააკავეს და მასთან ერთად არა ზედამხედველების სამსახური, რომელსაც ხალხი ფულს სწორედ ამ უკანონობის გასაკონტროლბელად უხდის.
ახლა ხო სხვა რამეზე უნდა გადაიტანონ ყურადღება, ახლა ხომ კითხვა არ უნდა დაისვას, პარლამენტის წევრის ძმისშვილმა რომელსაც ამის კონტროლი ევალებოდა ბათუმში, შემთხვევით ვინმეს ზარის გამო ხომ არ დახუჭა თვალი?
შემთხვევით ვინმემ ხომ არ მოაგვარა, რომ ბინის შიდა ტიხრების ნგრევა არ შეემჩნიათ და გაემწვანებინათ?
ამ დროს მთავარი თემა ფბ-ზე თურმე ჟურნალისტის სიქნრონი ყოფილა.
განვმარტავ:
ჟურნალისტმა თეკლა ტაბატაძემ, დილით ადრე, დაუსვა კითხვა, ნანგრევებიდან ამოყვანილი და გადარჩენილი ქალის ინგა მეკეიძის მეუღლეს, რომელიც სამაშველო ოპერაციას ეზოდან აკვირდებოდა და მეუღლის გადარჩენის შემდეგ ნანგრევებიდან შვილების ამოყვანას ელოდა.
ინტერვიუ ჩაწერილია დილით, როგორც გადარჩენილი ქალის მეუღელსთან, ამ ინტერვიუს ჩაწერიდან ერთ საათის შემდეგ გაავრცელა კლინიკამ ინფორმაცია რომ ინგას გადარჩენა ვერ შეძლეს.
იგივე ადამიანის ინტერვიუს ქალის ნანგრევებიდან ამოუყვანის შემდეგ, ყველა არხის პირდაპირ ეთერში გადავცემდით.”
„იმის მიუხედავად, რომ ერთ ტელევიზიაში ვმუშაობთ მე და ის ახალგაზრდა ჟურნალისტი, ცალსახად ვემიჯნები ასეთ ჟურნალისტიკას“ – ინგა გრიგოლია