პარტია “საქართველოსთვის“ თავმჯდომარის მოადგილე ნათია მეზვრიშვილი:
ვთქვათ ივანიშვილს დასჭირდა და საკონსტიტუციოს შეაჩერებინა რუსული კანონის მოქმედება (რაც სრულიად შესაძლებელია), მერე რა ხდება? „ოცნება“ პროდასავლური გახდება? აღარ იქნება ავტორიტარული? განიწმინდება კორუფციისგან? ჩინჩალაძე-მურუსიძე გაქრება სადმე, დაქირავებული ზონდერები თუ კორუმპირებული ფეოდალები? გლობალურ ომის პარტიაზე, დასავლეთის მიერ რევოლუციის მოწყობის და არჩევნებში ჩარევის მცდელობაზე ბოდვები შეჩერდება? რამე პოზიტიური გაჩნდება „ოცნების“ დღის წესრიგში? ევროკავშირის 9 პუნქტი შესრულდება და გაწევრიანების მოლაპარაკების ეტაპზე გადავალთ? თუ აშშ-ს შეჩერებული დახმარებები დაიძვრება?
რა თქმა უნდა არა. რამდენადაც მნიშვნელოვანია საკონსტიტუციო სასამართლოს ხვალინდელი განხილვა ქვეყნის დემოკრატიისთვის და ევროპული მომავლისთვის, იმდენად არასწორია იმის თქმა, რომ ქვეყანას დემოკრატიული და ევროპული განვითარების გზაზე რუსული კანონის შეჩერება დააბრუნებს.
ბრძოლის ხაზი დიდი ხანია 26 ოქტომბერზე გადის. საქართველოს დემოკრატიის და ევროპის გზაზე მხოლოდ ხელისუფლების ცვლილება დააბრუნებს. აღარაფერი სხვა.