(ვიდეო) – ვინ ემუქრება ირაკლი ზაქარეიშვილს მაჩალიკაშვილების “მხილების” გამო?
16:37 01-29-2020
ადვოკატი ირაკლი ზაქარეიშვილი სოციალურ ქსელში აქვეყნებს ვიდეოს და წერს, რომ მას, ტერორისტ აჰმედ ჩატაევთან დაკავშირებული ტერორისტების მხილებების სერიის გამო, მოკვლით ემუქრებიან:
„ვიდეოში ასახულია ტერორისტი აჰმად ჩატაევის და ტერორისტებთან აქტიურ კაცშირში მყოფი “ბიზნესმენ-ოლიგარქის” ჯაბრაილ ხანგოშვილის გულთბილი შეხვედრის კადრები. ჯაბრაილ ხანგოშვილი A PERSON ASSOCIATED WITH TERRORISTS – JABRAIL KHANGOSHVILI (GEO M 08001000231) – არის გერმანიაში ლიკვიდირებული ტერორისტის – ზელიმხან ხანგიშვილის ბიძაშვილი. ჯაბრაილ ხანგოშვილის ბიზნესებიდან ფინანსდებოდა და ფინანსდება ტერორისტული საქმიანობა. ამ უკანასკნელს კავშირი აქვს თურქეთში სახელმწიფო გადატრიალების მცდელობის მოსაწყობად ფათჰულა გიულენის მირ აკუმულირებული თანხების გათეთრების მცდელობებთან, ხოლო მის ცოლს ბათუმში გახსნილი აქვს საავადმყოფოების ქსელი. ჯაბრაილ ხანგოშვილი ლიკვიდაციით მემუქრება ტერორისტ აჰმად ჩატაევთან დაკავშირებული ტერორისტების: ზელიმხან ხანგოშვილის, მალხაზ მაჩალიკაშვილისა და თემირლან მაჩალიკაშვილის ტერორისტულ საქმიანობაში აქტიური მხილების გამო. Central Intelligence Agency (CIA) Milli İstihbarat Teşkilatı ФСБ MI6“