(ვიდეო) – “იცით, რომელ პოლიტიკურ ჯგუფში იყო აცრების ყველაზე მეტი მოწინააღმდეგე?” – ვისი ბრალია იმუნიზაციის პროცესის “აპოკალიფსი”?
15:13 09-23-2021
დაავადებათა კონტროლის ცენტრის დირექტორის მოადგილე, პაატა იმნაძე, “ფორმულას” ეთერში, კითხვამ, სად არის ხელისუფლების პასუხისმგებლობა, მაშინ როცა, ვაქცინების ტემპს აპოკალიფსს უწოდებენ ექიმები, ისევ გააღიაზიანა, მან მოიშველია კვლევები, წამყვანის კითხვას “ოპოზიციას ხომ არ აბრალებს იმუნიზაციის პროცესის ჩავარდნას”, ისევ გააღიზიანა, რომ თქვა, რომ წამყვანი იტყუება, ასეთი რამ არ უთქვამს და მან მხოლოდ ფაქტი აღნიშნა. გადააქვს, თუ არა, საკუთარი და ხელისუფლების პასუხისმგებლობა იმნაძეს ოპოზიციასა და მედიაზე – ეს მკითხველმა თავად განსაჯოს.
პაატა იმნაძე
“ენდიაის” და “აირაის” კვლევა წაკითხული გაქვთ? სად იყო ყველაზე მეტი აცრების მოწინააღმდეგე? რომელ პოლიტიკურ ჯგუფებში?
მე პათოსი არ მქონია, კვლევამ აჩვენა ეს. მე ამირანი, თენგიზი, ჩვენ საწინააღმდეგოგ იმოქმედოთ… ვაქცინაცია რომ მთავარია, ესაა მთავარი. მე ვიცი რა კითხვები აქვს მაყურებელს. ხალხი მეკითხება, რა შეიძლება გამოიწვიოს ვაქცინამ.
ახლა თქვენ ტყუილს ლაპარაკობთ. მე ეს არ მითქვამს. კვლევები იმიტომ გავიხსენე, რომ იმ ფაქტს ახსნა არ უნდა მოვუნახოთ?
ჩვენ ვაკეთებს იმას, რაც თქვენი (მედიის) დახმარებით უნდა გაგვეკეთებია ადვილად. შედეგი ისაა, რომ ჩვენი მოსახლეობის მეოთხედი აცრილია.”