მომღერალი ეკა კვალიაშვილი სოციალურ ქსელში ვიდეომიმართვას ავრცელებს და კოვიდრეგულაციების მოხსნას ითხოვს. როგორც ის ამბობს, არავის აქვს უფლება რამე აუკრძალოს და ხალხს გამოფხიზლებისკენ მოუწოდებს.
,,რა უფლებით მიკრძალავ ჰაერის ჩასუნთქვას, დამიმტკიცე, რომ არ შეიძლება. დამიმტკიცე, რომ შაბათ-კვირას არ შეიძლება კაფეებში დაჯდომა და მარტო ამ დღეებში გადადის ეს რაღაც , არარსებული, მოგონილი მარაზმი. მესამე კიდევ, დამიმტკიცე, რომ საერთოდ რაც ხდება სიმართლეა. ექიმები ხართ თუ ვინ ხართ ხალხნო, სირცხვილია. ხალხნო, თქვენ კიდევ ნუ ხართ ყურბანები, ცოტა აზრზე მოდით და გაიღვიძეთ. თავმოყვარეობა არა გაქვთ ბოლოს და ბოლოს? ქალი ცუდადა ვარ უკვე ამ პირბადის გამო და პირბადის გამო, არ მოვიდეს არავინ და ჯარიმა არ მითხრას, თორემ ,,სპასობნი” ვარ სახეს დავახევ. პირბადის გარეშე იარონ. ჩემია ეს ორგანიზმი, მე ეკა ვარ კვალიაშვილი და ჩემია ეს ფილტვები, ჩემს ჯანმრთელობაზე ზრუნავენ ეს ბებერი, მარაზმატიკი, აყროლებული, ვითომ ექიმები? ან თქვენ ჯანმრთელობაზე? არ დაიჯეროთ და ცოტა გამოფხიზლდით რა”