ეკონომიკის მინისტრმა, ნათია თურნავამ, ნამახვანჰესთან დაკავშირებით, განაცხადა:
„ვეპატიჟებით მაგიდასთან, რომ ერთად განვიხილოთ ეს ყველაფერი ნორმალურ ვითარებაში. რაც შეეხება ულტიმატუმებს, ულტიმატუმები ჩვენთვის მიუღებელია, განსაკუთრებით, როდესაც ეს ეხება ქვეყნის ენერგეტიკულ უსაფრთხოებას, როდესაც ეს ეხება ადგილობრივი ენერგორესურსების განვითარებას და უცხოურ ინვესტიციებს. ჩვენ მზად ვართ შეხვედრისთვის ნებისმიერ დაინტერესებულ პირთან, მაგრამ არ უნდა იყოს შეხვედრა შეხვედრისთვის. ეს უნდა იყოს შეხვედრა, რომ ერთად ვიმსჯელოთ, თუ რა კითხვები დარჩათ მათ კიდევ, მას შემდეგ, რაც ძალიან მნიშვნელოვანი გადაწყვეტილებები იქნა მიღებული. კაშხლის მშენებლობა გადაიდო, ყველა კვლევა გაიხსნა და ამ თემაზე ვისაუბრებთ, მაგრამ თუ უბრალოდ ულტიმატუმი გაისმის, როგორც არ უნდა გაუმჯობესდეს პროექტი, ის უბრალოდ არ უნდა განხორციელდეს, ეს რა თქმა უნდა ჩვენთვის მიუღებელია, რადგან აზიანებს ჩვენს ენერგოუსაფრთხოებას“
მინისტრს არ უთქვამს, წინასაარჩევნო პერიოდში, რატომ არ ამბობდა, რომ ხალხის ულტიმატუმი, ხალხის ხმა მისთვის და მისი გუნდისთვის მიუღებელი იქნებოდა!