მაინტერესებს ბოლო დროს მერიის თანამშრომლებმა გადასასვლელ ხიდზე როდის გაისეირნეთ?? ბანგლადეშშიც აღარ არის მასეთი ჩამყაყებული ადგილები.. იმედია არ ფიქრობთ რომ ეგ ხიდიც “თანამედროვე ხელოვანების ბაზრობაა”. როდემდე უნდა ვითმინოთ ეგ სანაგვე შუა ქალაქში??
გუდაუთის ქუჩას რას ერჩით ერთადერთ სკვერს რომ უნგრევთ
ბატონო კახი იქნებ მუხიანში გამოგვიაროთ და გაიგოთ რა პრობლემებია – ხო შეილება რო უბნებში წყლის სისტემა
მოწესრიგდეს. მესმი რო ჯვპ კერძო კომპანიაა, თუმცა თქვენ ხო შეგწევთ ძალა რო დაავალოთ და შეცვალონ წყლის სისტემა და სუ დატბორილები არ ვიყოთ, ასევე ასფალტი დააგეს და ჩვენც ხო შეილება როგორც ნორმალურ მოსახლეობას გვქონდეს გზა მოწესრიგებული, მარტო არჩევნები ხო არ არის იქნებ მიხედოთ ჩვენ ამ პრობლემას და თხოვნას.
ქალაქის ძველ უბანში, ყავლაშვილის 10. (საპატრიარქოს ამოსახვევი) რატომ არ ხვდება ავარიული სახლების ჩანაცვლების პროგრამაში?? ააა გამახსენდა არარსებული მაცხოვრებლები გაიყვანეთ 300 ლარად და ინტრიგნები დავრჩით!! პროექტში ფული გადაიხადეთ და ჰაერში ყრით ყოველთვე ქირის ფულს. სირცხვილია! ერთხელ მაინც ამოისეირნეთ.
მერიას დღეს იმდენი თანხები შესდის კანონიერი და არაკანონიერი ჯარიმებით, თავისი არსებობის არც ერთ ეტაპზე რომ არ შესვლია. და ამის ფონზე, თბილისის უძველესი და უნიკალური შენობები საშინელ დღეშია. შენობებს რომ თავი დავანებოთ, იქ მაცხოვრებელი ხალხია უკიდურესად საშინელ დღეში. როდემდე უნდა გრძელდებოდეს საქართველოში ხალხის არაფრად ჩაგდება???