პარტია “საქართველოსთვის“ ერთ-ერთმა ლიდერმა ნათია მეზვრიშვილმა “პალიტრანიუსის“ გადაცემა “ნიუსრუმში“ განაცხადა:
“როდესაც პასუხისმგებლობებზე ვსაუბრობთ, ყველა იმ ადამიანზე არის პასუხისმგებლობა, ვინც ახლა ხელისუფლებაშია და კურსის აშკარა ცვლილება მათთვის არ გახდა წითელი ხაზი, დააფიქსირონ მკაფიო პოზიცია, ამ დროს კი, სადღაც ჩირგვებში არიან დამალულები და ილუზიებში არიან, თითქოს ქვეყანა ისევ დასავლური განვითარების გზით მიდის. ამიტომ, ხვალ ეს ადამიანები რომ გამოვლენ და იტყვიან, იცით რა, დასავლეთის მიმართულებით სვლა მინდოდა, მაგრამ კობახიძემ არ მომცა საშუალება და “ოცნება“ ივანიშვილის მითითებებით მოქმედებდა, ხვალ ამის თქმა იქნება გვიანი, იმიტომ, რომ ქვეყნის ისტორიაში ასეთი გარდამტეხი მომენტი მომდევნო ათწლეულების განმავლობაში შეიძლება არ დადგეს. რა თქმა უნდა, აბსოლუტურად ვიზიარებ პრეზიდენტის მოსაზრებას იმ ნაწილში, როდესაც პასუხისმგებლობაზეა საუბარი. ეს ხალხი დღესაც არ აკეთებს არაფერს იმისთვის, რომ ჩვენ 12 პუნქტი რეალურად შევასრულოთ. დიახ, ისინი ახლა უნდა ისხდნენ ევროპარლამენტარებთან, ევროკავშირის წარმომადგენლებთან ანუ წასულ ელჩს კარებში წიხლს კი არ უნდა აყოლებდნენ, რითაც ყველანაირი ზღვარია გადაკვეთილი, თავი რომ დავანებოთ დიპლომატიურ ურთიერთობას, ქართულიც აღარაფერი დარჩა. ელემენტარულად, სტუმარ-მასპინძლობის შესახებ რაღაც ხომ სმენია კობახიძეს, ყველანაირი ზღვარი გადაკვეთეს. ბუნებრივია, როდესაც ასეთ პოლიტიკურ პოზიციონირებას ვუყურებთ და შემდეგ იქ კითხვა ისმის, რატომ მოხდა ის, რომ ქვეყანას ევროკავშირის კანდიდატი ქვეყნის სტატუსი არ მიანიჭეს, ამაზე პასუხი არის ერთადერთი – უნდა გაიხედონ უკან და გადახედონ მათ ქმედებებს, როგორ ესხმოდნენ თავს ევროპარლამენტარებს, როგორ გაუხსნეს ღია ცეცხლი ევროკავშირის ელჩს, როგორ დაესხნენ თავს აშშ-ს საელჩოს. რასაც ეს ადამიანები აკეთებენ, ღია რუსული პროპაგანდაა მათი ე.წ. დამოუკიდებელი დეპუტატების მეშვეობით.“