საქართველოს პრემიერ–მინისტრი, ირაკლი ღარიბაშვილი.
„მე არ მომისმენია პირადად პრეზიდენტის განცხადება. მაგრამ თქვენი კითხვის შინაარსიდან შემიძლია ერთი რამ გიპასუხოთ, რომ ჩვენ ვმოქმედებთ ჩვენი ქვეყნის ეროვნული ინტერესების შესაბამისად.
მე ვახსენე, რომ 400-ზე მეტ რეზოლუციას, განაცხადს შევუერთდით. ამაზე მეტი თუ ვინმეს რაიმეს გაკეთების სურვილი აქვს, გნებავთ მოგზაურობა კიევში, ყველა ადამიანი თავისუფალია და არავის ვზღუდავთ.
მეორე მხრივ, იმ განცხადებების ფონზე, რომელიც უკრაინის პოლიტიკური ხელმძღვანელობიდან ისმის, ამ ფონზე რა თქმა უნდა, ნებისმიერი თავმოყვარე ქვეყნის მთავრობა და ხელისუფლება იმოქმედებს ისე, როგორც ჩვენ ვმოქმედებთ.
ჩვენ ვიცავთ ჩვენს ქვეყანას, ჩვენი ხალხის ინტერესებს, ამავდროულად, უკრაინელი ხალხის ინტერესებს და მათ მიმართ სოლიდარობას გამოვხატავთ. ყველა უკრაინელი, ვინც ჩვენს ქვეყანაში იმყოფება ცხოვრობს დაცულად, მათ მაქსიმალური კომფორტი შევუქმენით, გავუხსენით სკოლები უკრაინულ ენაზე და რაც შეგვიძლია ვაკეთებთ მაქსიმუმს. საბედნიეროდ ჩვენ ვართ ის ხელისუფლება, რომელმაც თავიდან აიცილა მეორე ფრონტიც, პროვოკაციები. ეს დესტრუქციული ოპოზიცია რომ ყოფილიყო ხელისუფლებაში დღეს, საქართველოც, უკრაინის მსგავსად, ტერიტორიის დიდი ნაწილი გადაქცეული იქნებოდა პოლიგონად, ასე რომ ყველანი ვიყოთ მშვიდად, წყნარად, ჩვენს საქმეს მივხედოთ და ჩვენს ქვეყანაზე ვიზრუნოთ“