ზაზა სარალიძე, რუსული კანონის პირველი მოსმენით მიღებას, თბილისში, რუსული კანონის წინააღმდეგ აქციებს, პოლიციის მიერ ძალის გადამეტებას, და ცნობისთვის, სახალხო დამცველის ცნობით, ნაცემია არაერთი ადამიანი, და აქციაზე მყოფ ახალგაზრდებისათვის იარლიყების მიკერების, ან შეურაცხყოფების მიყენების მცდელობებს ეხმაურება და წერს:
საუკუნის აფიორაა იმის მტკიცება,რომ ეს კანონი მხოლოდ დეკლარაციის შევსებაა…
ვინმეს სჯერა ამ ქვეყანაში კიდევ, რომ მთავრობა ვერ ხედავს ვინ რას აკეთებს???
ნაძირლები ხართ ყველა ვინც ქართველ გლეხს ატყუებთ, ამასხარავებთ და აზიზღებთ ერთმანეთს.
თუმცა რა გასაკვირია,
მუშაობს ერთმანეთის ლანძღვის მანქანა და მთავარი სათქმელის ზიზღით გადაფარვა.
ყველაზე მაგრად კი ეკრანებიდან მოწოდება და თითის დაქნევა ამართლებს.
რაც ხელისუფლებას უნდა გაეკეთებინა ჩემი ოჯახისთვის 2017 წლიდან მოყოლებული დღემდე,ეს გაკეთდა ხალხის, თავისუფალი მედიის და არასამთავრობო ორგანიზაციების ზეწოლით და სიმართლის გვერდით დგომით.
ბოლო დღეებია ძალის დემონსტრირება მიმდინარეობს აღმასრულებელი ხელისუფლებიდან,თუ სიტყვიერად და თუ ფიზიკურად.
ასეა ნათქვამი, ოცნება ოცნებად რჩებაო და დაგრჩა ჩემო საქართველო ყველაფერი ოცნებაში თუ არ გამოფხიზლდი.
არა რუსულ კანონს და არა თავისუფალი სიტყვის დევნას.
აღარ გაბედოთ აქციაზე მდგომი ადამიანები ანგაჟირებულებად მოიხსენიოთ და პარტიულ მიკერძოვებაში დაადანაშაულოთ თქვე მართლა ერის გამყიდველებო.
ღარიბაშბილს რო ვაგინე მთელმა საქოცეთმა გადამიარეთ და ახლა თქვენი დედები და ოჯახები მოვტ…ნ ვინც ჩემს შვილს და მის ტოლებს აგინებთ და ლანძღავთ, ახლა ხსნილია შვილებზე შეხება ხოო??? თქვენი ბინძური ოჯახები ვტ….ნი მეც და იმ გოგო ბიჭების მშობლებმა.
მოგტ…თ მყვარებელ- დამტირებელი ყველას ერთობით.
პ.ს. მაინც მოვხოხდები თქვენამდე თქვე ტრა..დან გავარდნილო გამყიდველებო. დაანებეთ თავი ახალგაზრდების ლანძღვა გინებას სანამ მართლა არ შეგჭამეთ დედა ბუდიანად.
არა რუსულ კანონს რომელიც თავისუფლების და თავისუფალი სიტყვის მომაკვდინებელია. ესაა მთელი არგუმენტი თქვე რუსის გაგდებულებო!!!!