“თქვენ რომ არ გამოსულიყავით და არ გეჩვენებინათ მთელი ევროპისთვის, რამდენად მნიშვნელოვანია ეს პერსპექტივა, ალბათ, მეც არ მექნებოდა ასეთი ნდობა” – ზურაბიშვილი
21:22 09-07-2023
საქართველოს პრეზიდენტის, სალომე ზურაბიშვილის მიმართვა მოსახლეობას:
მე ვიცავ კონსტიტუციას ამ ქვეყნის კონსტიტუციას, მე ეს ფიცი დავდე, როცა იყო ჩემი ინაუგურაცია და ვიქნები ამ ფიცის ერთგული. კონსტიტუცის მიხედვით, საქართველოს ყველა ინსტიტუტი ყველაფერს უნდა აკეთებდეს, რომ ევროპულ ინტეგრაციას ხელი შეუწყოს, მე ეს მიმაჩნია, როგორც ჩემი უმაღლესი ვალდებულება.
ამიტომ დავდივარ – ვიყავი ბრისელში, პარიზში, ბერლინში, ვსარგებლობ ჩემი კონტაქტებით, ნდობით, რომელიც არის პირველ რიგში თქვენ მიმართ, თქვენ რომ არ გამოსულიყავით და არ გეჩვენებინათ მთელი ევროპისთვის, რამდენად მნიშვნელოვანია ეს პერსპექტივა, ალბათ, მეც არ მექნებოდა ასეთი ნდობა უცხოელ ლიდერებთან. იმათ იციან, რომ ვარ თქვენი არჩეული და ეს პერსპექტივა არის თქვენი არჩეული, ამისთვის მიჭერენ მხარს, ამისთვის მხვდებიან პატივისცემით, ეს მე კი არ დამიმსახურებია, თქვენ დაიმსახურეთ და მე ვარ ამაყი, რომ წარმოგადგენთ ევროპის სხვადასხვა ქალაქებში,