უფლებადამცველი, თამარ იარაჯული, რომელიც უკვე რამდენიმე წელია, თავისი შვილის ჯანმრთელობისთვის და სიცოცხლისთვის იბრძვის, წერს:
“ტერაბანკი – Terabank
წინა რამოდენიმე თვის უკან მადლობა გითხარით რომ ბავშვის მდგომარეობის გამო რაც ისედაც აქვს ყველა ბანკს ვალდებულებად გაგეჩერებინათ ცოტა ხნით სესხი.
ხოდა ეხლა ამდენი დღე რომ გეკითხებით როდესაც ყოველ თვე ვიხდით სესხს რატომ ვართ პრობლემურში რადგან ყველა ბანკი უარს გვეუბნება შემდეგ სესხზე რომ ბავშვი წავიყვანო სამკურნალოდ და ზოგადად რამე გავაკეთოთ ოჯახმა რომ შვილს ვუშველოთ ამდენი ქონება რომ კაპიკეპში გაგვიყიდეთ ელოდებით რომ გავიჭედოთ და ბოლო სახლით დაგვტოვოთ ქუჩაში?
მალე სასამართლოში შევხვდებით და სასამართლოს უთხარით რომ შინაგანა წესი გაქვთ ასეთი (ეს ახალი გარემოებებია) რომ არაფერს ითვალისწინებთ და კლიენტს აგდებთ უკიდურესად ცუდ მდგომარეობაში ყველანაირად გაგვყიდეთ და იმის საშუალებასაც არ გვაძლევთ რომ განვითარდეთ და შვილს რამე ოჯახმა გავუკეთოთ შეხვედრამდე!”