A Russian soldier stands guard in the ancient city of Palmyra in the central Homs province, Syria, Thursday, April 14, 2016. Russian combat engineers are in Syria on a mission to clear mines in Palmyra, which has been recaptured from Islamic State militants in an offensive that has proven Russia's military might in Syria despite a drawdown of its warplanes. (AP Photo/Hassan Ammar)
ზუგდიდის მუნიციპალიტეტ სოფელ შამგონას ცენტრის მოპირდაპირედ რუსი სამხედროები ახალ საგუშაგოს ხსნიან. ამის შესახებ ადგილობრივებმა „პრაიმტაიმს“ აცნობეს.
„5 დღეა რაც მუშაობს ტექნიკა, ბულდოზერი. შეიმჩნევა რუსი სამხედროების გადაადგილება. სავარაუდოდ, ახალ ბლოკ-პოსტს აშენებენ. ასევე გაჰყავთ გზა.
ვესაუბრეთ ოკუპირებულ თაგილონში მცხოვრებ მოსახლეობას და ისინიც ადასტურებენ ამ ფაქტს. ეს კი ჩვენი აზრით უკავშირდება ადმინისტრაციული საზღვრის სრულ გაკონტროლებას“,-განუცხადა „პრაიმტაიმს“ სოფელ შამგონის მკვიდრმა ლაშა ბეჭვაიამ.
როგორს სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურში„პრაიმტაიმს“ განუცხადეს, ფაქტთან დაკავშირებით გააქტიურებულია „ცხელი ხაზი“ და ინფორმირებულია ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისია
„ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის სოფელ შამგონასთან, ოკუპირებულ ტერიტორიაზე, საოკუპაციო ძალების წარმომადგენლები აწარმოებდნენ უკანონო სამუშაოებს. ფაქტთან დაკავშირებით გააქტიურებულია „ცხელი ხაზი“ და ინფორმირებულია ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისია“,-აცხადებენ სუსში.