საპატრიარქოს პრესსპიკერი, დეკანოზი ანდრია ჯაღმაიძე:
“ეს სახარება დღეს ლიტურგიაზე იკითხება, აქ წერია დათესვაზეც და მომკაზეც (მთ.24,30).
(ზოგმა კი შეიძლება ზედმეტად ინერვიულა, სამწუხაროა, რომ ძალიან გაგვიფიჭდა მეგობრებო ნერვები)
სხუაჲ იგავი დაუდგა მათ და ჰრქუა: ემსგავსა სასუფეველი ღმრთისაჲ კაცსა, რომელმან დასთესა თესლი კეთილი აგარაკსა თჳსსა. 25. და ვითარცა დაიძინეს კაცთა მათ, მოვიდა მტერი მისი და დასთესა ღუარძლი შორის იფქლსა მას და წარვიდა. 26. და ოდეს აღმოსცენდა ჯეჯლი იგი და ნაყოფი გამოიღო, მაშინ გამოჩნდა ღუარძლი იგი. 27. მოვიდეს მონანი იგი და უთხრეს სახლისა უფალსა მას და ჰრქუეს: უფალო, ანუ არა თესლი კეთილი დასთესეა აგარაკსა შენსა? ვინაჲ აღმოსცენდა ღუარძლი? 28. ხოლო მან ჰრქუა: მტერმან კაცმან ყო იგი. ხოლო მონათა მათ ჰრქუეს მას: გნებავსა, რაჲთა მივიდეთ და გამოვარჩიოთ იგი? 29. ხოლო მან ჰრქუა მათ: არა, ნუუკუე შეკრებასა ღუარძლისასა აღმოჰფხურათ იფქლიცა. 30. აცადეთ იგი თანა-აღორძინებად ურთიერთას, ვიდრე ჟამადმდე მკისა, და ჟამსა მკისასა უბრძანო მომკალთა მათ: შეკრიბეთ პირველად ღუარძლი იგი და შეკართ ძნეულად, რაჲთა დაიწუას იგი, ხოლო იფქლი იგი შეკრიბეთ საუნჯესა ჩემსა.”
შეგახსენებთ, რამდენიმე საათის წინ, ანდრია ჯაღმაიძემ კიდევ ერთი პოსტი გამოაქვეყნა:
“რასაც დასთეს, იმასვე მოიმკიო”! დავწეროთ მსგავსი შინაარსის ანდაზები, ან ფოტო-ვიდეო ილუსტრაციები.”
რომელიც მოგვიანებით, წაშალა.
“დავწეროთ მსგავსი შინაარსის…” – რა მოწოდებას ავრცელებს ანდრია ჯაღმაიძე? – “აუცილებლად განიუსდება როგორც პუტინისტური ნარატივის გამავრცელებელი გზავნილი”