“სანამ საპარლამენტო არჩევნები ჩაინიშნება, ქვეყნის მოსახლეობა დაგვივიწყებს, და წავიშლებით მათი მხედველობიდან, როგორც მაიორის “პლაში” – მაჩალიკაშვილი
23:01 05-08-2025
მალხაზ მაჩალიკაშვილი:
ერთ სიტყვით, პარლამენტის თავჯდომარე, პაპუაშვილის თქმით ადგილობრივი არჩევნებისთვის ლელო და გახარიას პარტია ემზადება.
არვარ პოლიტიკოსი, არც დიდად გამეგება პოლიტიკური საქმიანობისა.
მაგრამ მაინც, მინდა ჩემი აზრი გამოვთქვა. კი გასაგებია ქოცი ხელისუფლება, პროპაგანდაზე და ტყუილებზე არის მიშენებული, აქ ბიძინა ივანიშვილის ფინანსები დიდ როლს თამაშობს ყოველი არჩევნების წინ. შემდგომკი ის თავის ფინანსებს ორმაგად იღებს ეს ყველამ ვიცით.
ეს მოგვწონს თუ არა, ჩვენც ძალიან იაფი პროდუქტი ვარ წართველები ბიძინასთვის და შესაბამისად იაფადაც ვიყიდებით.
ესაა ის, რასაც არჩევნების გაყალბებას ვეძახით.
რაც შეხება, ოპოზიციას,გავალთ თუ არა არჩევნებზე, რა სურათსაც დღეს ვხედავთ, ქუჩა და პროტესტი აქ მოგების შანსი ნულია.
ეს იმიტომ რომ,ოპოზიციამ ამ პროტესტით აი და არა ლეგიტიმური მთავრობა და ასეშემდეგ.
ამან ბევრჯერ მეტად დააზიანა პროცესები, ვიდრე აქამდის იყო.
ოპოზიცია, თქვენი ქუჩაში ყოფნით ხელისუფლება, არ დაზარალებულა.,პირიქით. ჩვენ დავზარალდით , რამდენადაც არ ვეცადოთ რამდენადაც სიმართლეს არ ვიძახდეთ, ის ქოცი ხელისუფლება თავს ლეგიტიმურად თვლის. ამას არც დიდად საელჩოები და ამერიკა ევროპაც არ უარყოფს. დიდი ბიჭების ჩარეული ამ პროცესებში, ასევე დიდი ბიჭი ბიძინა ივანიშვილის პატრონი ვლადიმეროვიჩიც.
ჩვენ რამდენიც არ ვიყვიროთ, არა ლეგიტიმური მთავრობა, ამით ჩვენ წინ არ წავსულვართ, პირიქით მომხრეს ვკარგავთ, ეს ასეა. ვის მოგწონთ ვის არა დიახ ასეა. ადგილობრივ არჩევნებზე არ გასვლით ქოცებს ვერც არა ლეგიტიმურობას დავუმტკიცებთ და ვერც ლეგიმიტაციას მივანიჭებთ.
ვფიქრობ სჯობია, მთელს ქვეყანას მოვედოთ და ავუხსნათ ვინ არის ქოცი და რას წარმუადგენს მოსკოვის კრემლის ჯაშუში ბიძინა ივანიშვილი.
რაც შეეხება სამზადისი საარჩევნოდ
ის ჯარიმების და იმ ფონდების ფინანსები, რაც ქოცმა ხელისუფლებამ წაიღო, ისედაც გაჭირვებული ოპოზიცის ჯიბიდან საარჩევნო კამპანიაში რომ გამოგვეყენა, მინიმუმ, იმ მომხრეს მაინც არ დავკარგავდით, რასაც დღე და დღე ვკარგავთ.
მეგობრებო სანამ საპარლამენტო არჩევნები ჩაინიშნება, ქვეყნის მოსახლეობა დაგვივიწყებს, და წავიშლებით მათი მხედველობიდან, როგორც მაიორის პლაში.
მე თუ მკითხავთ, პარლამენტში არ შესვლაც შეცდომა იყო.
პატივისცემით მაჩალიკაშვილი.