ნაციონალური მოძრაობის თავმჯდომარეობის კანდიდატი, ლევან ხაბეიშვილი, “ტვ პირველთან” ჟურნალისტ ინგა გრიგოლიას კითხვების პასუხად, იხსენებს 2016 წელს, როცა რამდენიმე თვით დატოვა ნაციონალური მოძრაობა და ამბობს, რომ, ასე გიგა ბოკერიას გამო მოიქცა და ბოკერიას წასვლისთანავე დაბრუნდა უკან პარტიაში.
-თუ ბოკერია ართმევდა პარტიას, რა შუაში იყო პარტია, რომელსაც თქვენ მაშინ უწოდებდით სიკვდილს? თქვენ მაშინ უწოდებდით ნაციონალურ მოძრაობას სიკვდილს, სიკვდილს სიღარიბე ჯობდაო… ზუსტად ისე, როგორც აი, ქართული ოცნება ამბობდა… რატომ არ დარჩით მაშინ და რატომ არ დაიცავით ეს სააკაშვილი, თქვენთვის ესოდენ ძვირფასი, ბოკერიასგან?
ლევან ხაბეიშვილი:
-9 წლის წინანდელ თემებზე ვსაუბრობთ… ხომ შეიძლება მომავალზე ვილაპარაკოთ? მე მაინტერესებს მომავალი. 2008 წლიდან ვარ ნაციონალური მოძრაობაში.
-სიკვდილს უწოდებდით, ადამიანო.
-ეს დაკავშირებული იყო იმ პარტიასთან, რომელშიც გიგა ბოკერიამ წაართვა ნაციონალურ მოძრაობას 21 კანდიდატი.
-დარჩენილიყავით და დაგეცვათ ეს მიშა სააკაშვილი ამ ბოკერიასგან და ჩერგოლეიშვილისგან, სიკვდილს რაღაზე უწოდებდით.
-მე რანაირად უნდა დაემცვა, 27-დან 21 კაცი წავიდა… კითხვას მისვამთ და მერე არ მაპასუხებინებთ.
-იცით რა, მე ვარ გაოგნებული თქვენი დღევანდელი ურთიერთობით, მე მიყვარს ხოლმე ჩემი რესპოდენტი როცა არის ლევან ხაბეიშვილი. რატომ ხართ თავდასხმის რეჟიმში?
-არა, მინდა რომ გიპასუხოთ…
-ლევან, კრიტიკული კითხვები არ დაგისვათ?
-როგორ გეკადრებათ, გითხარით, რომ კითხვები არ უნდა დამისვათ?
-ღმერთო ჩემო.