“ტაბულას” დამფუძნებელი, თამარ ჩერგოლეიშვილი, “ტვ პირველთან” საუბრობს პოლიტიკური პარტიების გაერთიანებაზე და ფრაზაზე, “ბიძინა ივანიშვილს ოპოზიციის გაერთიანების ეშინია” და ამბობს:
ეს არის სიყალბე და ამპარტავნება, თითქოს შენ უკეთ იცი, რისი ეშინია ივანიშვილს, სააკაშვილი ყვიროდა მაგას, რომ დამინახავს ვეტმფრენს დაქოქავს და გაიქცევაო… ესეთ შიშებს იგონებენ. კაცს გარკვევით აქვს ნათქვამი 2011 წელს, მას ეშინია შუასი, ან უნდა იყოს ერთ მხარეს, ან მეორე მხარეს, საკუთარ გამარჯვებას ხედავს მხოლოდ ასე. მისი მთელი შემდგომი პოლიტიკური კარიერა არის ორპოლუსიანობის შენარჩუნება – ყველა ვინც ბიძინა არ არის – არის ნაცი. ბოლო 10 წელია ამას აკეთებს, მეტს არაფერს აკეთებს ბიძინა ივანიშვილი, პირდაპირ ცხოველების ფერმის სცენარით მიდის. ამბობს, ვინც ჩემთან არ არის, ყველა მტერია. მე ცუდი ვარ, კორუმპირებული ვარ, შეიძლება, ყველაფერი ერთბაშად არ იქნება, მაგრამ მე თუ არ ვიქნები ცუდები დაბრუნდებიან. ეს არის ბიძინა იავნიშვილის სტრატეგია, ამას ვუყურებთ 10 წელია, ეს თქვა იმ კაცმა თავისი პირით.
ვისაც დასაკარგი არაფერი აქვს, ასეთი ყალბი გაერთიანებებით შეიძლება ფულიც იშოვოს, ვიღაც დონორს გაუჩნდეს სურვილი რომ ეს რაღაცა ახალი პროექტია და იქნება ამით გამომივიდეს რამე… კეზერაშვილზე ვსაუბრობ… მიედ–მოედება, ეხეთქება, ხან ერთი პროექტი ჩაუვარდა, ხან მეორე, საკუთარ თავს არ აბრალებს ამ მარცხებს, ეძებს პოლიტიკოსებს, ვისაც დააბრალებს, ამდენი ფული ჩავდე, მაინც არ გაამართლა… ახლა მელია დევს სასწორზე… ხომ ნახეთ იმ დღეს კვესიტაძემ რა დღეში ჩააგდო? ასე უცებ შეეცვალა კვესიტაძეს აზრები?