სამოქალაქო აქტივისტი, ნატა ფერაძე, რომელსაც მანქან შეღებილი დახვა საღებავებით და დატანილი შეურაცხმყოფელი სიტყვებით, წერს:
“3 დღე დამრჩა 1 თვიანი ბლოკისგან, მანამდე კი ჯერ დაუბლოკავ მეგობრებს ვთხოვ ეს დამიპისტონ. მადლობა მათ დახმარებისთვის ? უღირსო, მორალისგან და ფასეულობებისგან გარეცხილო, ლაჩარო მონებო: ადამიანის პირად სივრცეში ღამე კაპიშონით და ნიღბით ქურდულად მოპარვა, სადაც შვილებთან ერთად ვცხოვრობ, რად გიღირთ? ვა შ კაცობაა თქვენი მორალით? თან ჩაჯმული რომ იყურები გარშემო, ვინმე ხომ არ გხედავს, (გამოძიების დასრულების მერე დავდებ სამარცხვინო ვიდეოს) ბოლოს კი მობილურით ვიდეოს იღებ, რომ დამკვეთს ანახო, წრეს არტყამ მანქანას, ყველა რაკურსით რომ ანახო, რა მაგრები ხართ.
ღამის 4:12 ადამიანის კერძო სივრცეში რომ მიიპარეთ ქვეშაჯმია ქურდებო და პირადი საკუთრება შეღებეთ, ამას თქვენი ღმერთი გასწავლით?
ლაჩრებო, გეშინიათ, ხო, ჩემი, დღისით რომ თვალებში ჩამხედოთ და ასე ღამე მომეპარეთ, რომ “დამაშინოთ”?
ასე თქვენი რუსეთუმე უფროსები იჯვამენ, სირებო, მე არა.
მიწიდან ამოგიღებთ და არ დავტოვებ დაუსჯელს პირად სივრცეში, შვილების სივრცეში თქვენს მახინჯ შემოტყნაურებას, რომ მეტი არასოდეს გაბედოთ ჩემს ქუჩაზე გავლის გაფიქრებაც კი.
ყველა კანონიერ მექანიზმს ავამოქმედებ თქვენს დასასჯელად და შესარცხვენად.
მანქანას კი ასე დავტოვებ, (პატარა კორექციის შეტანით, თქვენს საავტორო ნამუშევარში) ისედაც ზედმეტად უსახური პრიუსი იყო, ვერასოდეს ვცნობდი პარკირებაზე.
შემეცოდებოდით, მაგრამ ვერ. ჩემს ქვეყანას უფსკრულში მიაქანებთ და ამის უფლებას არ მოგცემთ, ტყუილა იჭაჭებით ?”