საფრანგეთში მცხოვრები ჟურნალისტი, გიორგი ფოფხაძე:
არ დავიზარე და ქოცური პროპაგანდის კვალდაკვალ გავყევი ბერლინში ახალ წელს პიროტექნიკით დაშავებულთა რაოდენობას ბოლო ხუთი წლის განმავლობაში. აღმოჩნდა რომ, ბერლინში პიროტექნიკით დაშავებული და თან ძალიან მძიმედ ყოველ წელს ყოფილა და თქვენ წარმოიდგინეთ კოვიდის მკაცრი შეზღუდვების პირობებშიც.
მაშ ასე.. 2020 წლის ახალი წლის ღამეს ბერლინში პიროტექნიკით მძიმედ დაშავებულა 100 კაცი. 2021 წელს (უკვე კოვიდ შეზღუდვები მოქმედებს) დაზარალებულა 13 კაცი. 2022 წელს ასევე 13 კაცი. 2023 წლის ახალწლის ღამეს 22 კაცი. 2024 წელს 30 კაცს მოუხერხებია პიროტექნიკით მძიმედ დაშავება და ჰოი საოცრებავ 2025 წელს მხოლოდ 5 კაცი დაშავებულა მძიმედ ..
ქართული ოცნება / Georgian Dream ქოცებო ამ პროპაგანდას რომ ეწევით და საკუთარ ამომრჩეველს თუ მომხეებს ატყუებთ. მართლა ნახირად თვლით ამ ხალხს?
თან 21 საუკუნეში როცა ინფორმაციის გადამოწმება წამების საქმეა, გნებავთ ხელოვნური ინტელექტის და გნებავთ საძიებო სისტემების საშუალებით..