დეკანოზი ილია ჭიღლაძე:
“ახლა ვუყურებდი იმედის სიუჟეტს 1937 წლის ჩეკისტურ სტილში პროფ. გოჩა ბარნოვის წინააღმდეგ, 17 წუთიდან 3 წუთს ვუყურე, მერე გულის რევა დამეწყო და გავაჩერე, აღარ ვაპირებ დარჩენილი 14 წუთი დავკარგო მასზე.
ვარლამ წიკლაურო, არაკაცი ბიჭუნა ხარ რომელმაც მოირგე ჩეკისტის როლი, ფუი შენს კაცობას და ადამიანობას, ბოლშევიკო ტრიაპკა. სამუდამოდ გაცამტვერდი და ისტორიაში ჩაიწერება შენი ჟურნალისტურ-ჩეკისტური დავალება!!! ბიძინას კლავდა, საპატრიარქოს შტურმით იღებდა, შიოლაშვილსაც კლავდაო ესეც დაგემატებინა შე კომსომოლა ჩეკისტო!!!
P.S. ტვ იმედი ფსკერიც აღარაა, ესაა ფეხსალაგი. ამხელა მასალიდან რაც ეკლესიაში მოკალათებული ავაზაკების შავ საქმეებს ეხება პედოფილ მიტროპოლიტით დაწყებული ნარკომოვაჭრე მღვდლებით დასრულებული, მისთვის მხოლოდ ბარნოვის კერძო საუბარი და ხუმრობა აღმოჩნდა მნიშვნელოვანი.”
კომენტარებში ილია ჭიღლაძე წერს, რომ ვარლამ წიკლაურმა წაშალა თავისი კომენტარები პოსტის ქვემოთ. კომენტარებში ქვეყნდება ჟურნალისტის პასუხის სქრინი:
“შტურმი საპატრიარქოზე და მღვდელმთავრების დაპატიმრება” – ვინ გეგმავდა შტურმს “იმედის” ინფორმაციით?