საქართველოს მეხუთე პრეზიდენტი ამბობს, რომ ყოფილი გენპროკურორი, ოთარ ფარცხალაძე-რომანოვი ქვეყნისთვის ჯერ კიდევ დიდი გამოწვევად რჩება, მიუხედავად იმისა, რომ “ოცნებას” ამ თემის ჩაფარცხვა უნდა.
“თემა, რომელიც არ დამთავრებულა, თუმცა “ოცნების” მიზანია, რომ ეს თემა ჩაქრეს და გაქრეს. ეს არის ფარცხალაძის თემა. ის იდგა 9 მაისს პუტინის გვერდში, მაგრამ მხოლდო ეს არის. ეს იყო საქართველოს გეპროკურორი, რომლის ხელშიც გადიოდა ყველა საქმეები და ყველა ინფორმაცია. ე.ი. ჩვენი ქვეყნისთვის ეს არის ძალიან დიდი პრობლემა. ეს არის ადამიანი, რომელსაც იცავდა ბატონი ივანიშვილი, რომელმაც თქვა ფარცხალაძეზე -“მე ვიცნობ, ძალიან კაცური და ვაჟკაცი კაცია, რატომ უნდა დავსაჯო ის, ამ კაცს დასაჭერი არაფერი აქვსო”. შეიძლება იმის შემდეგ, რაც ფარცხალაძე რომანოვი გახდა, შეიძლება დასაჭერიც გახდეს, ყოველიშემთხვევითვის, ჩვენი უსაფრთხოების საკითები, ის რომ ეს ადამიანი ამდენი ხნსი განმავლობაშ შემოდის საქართველოში და გადის და არის ამ ურთიერთობაში ოკუპანტი რეჟიმის ლიდერებთან, ეს არის ძალიან დიდი პრობლემა და გამოწვევა ჩვენი ქვეყნისთვუის”, – ამბობს სალომე ზურაბიშვილი.