“პერვი და გლავნი კანალი კი არა, ამ ფოტოზე შენ და ის კაცი ხართ, ვის გამოც პარლამენტის თავმჯდომარე აღარ ხარ”
21:25 10-21-2020
“ირაკლი კობახიძე / Irakli Kobakhidze, მომისმინე, კვერცხო:
1. შენ რომ იყო ბანკში და ტერორისტმა გითხრას, ტელევიზიაში დარეკეო, დარეკავდი?
რა თქმა კი (ნუ, შენ იმედში დარეკავდა და ნაციონალური მოძრაობის მხარდამჭერმა მთავარზე დარეკა, რაც ბუნებრივია).
2. შენ რომ ტელევიზიის დირექტორი იყო და მძევალმა გითხრას, ტერორისტი თავზე მადგას იარაღით და პირდაპირ ეთერში ჩამრთეო, ჩართავდი?
რა თქმა უნდა კი.
3. მედიასტანსარტია, რომ გარეპერიმეტრის პირდაპირ ეთერში ჩვენება იმიტომ არ შეიძლება, რომ რისკია, ტერორისტმა ეთერს უყუროს და სტრატეგია შეცვალოს, ოღონდ ეს ადგილზე უნდა გააკონტროლონ სამართალდამცავებმა და შემოსაზღვრონ პერიმეტრი, თუმცა, შიგნით რაც ხდება მაგის ეთერში ჩვენებით ტერორისტი ვერფერს მოიგებს. ეს პირიქით, სამართალდამცავებისთვისაა სასარგებლო, შეისწავლოს რა ხდება შიგნით და კარგად დაგეგმოს ოპერაცია. მაგრამ იმდენად დებილები ხართ, რომ აღარ დაგრჩათ სიატემაში პროფესიონალები.
4. ახლა თქვენ უნდა თანამშრომლობდეთ მედიასთან. ყველფრისგან განურჩევლად, მაგრამ მედიასთან თანამშრომლობას და ამის გამოყენებას სწორი აზროვნება ჭირდება.
5. რომ აღშფოთდით, გახარიას როგორ აკადრა ჟურნალისტმა კრიმინალის ზრდაზე კითხვის დასმაო. ბიჭო, 90-იანების მერე მძევლად არავინ აუყვანიათ ამ ქვეყანაში. ეკონომიკა თქვენ გააპარტახეთ, რაც ზრდის კრიმინალს, საყოველთაო ამნისტია თქვენ გამოუცხადეთ დამნაშავეებს, ქურდებთან თქვენ ხართ ჩახუტებულები და პოლიციის მოტივაცია, ქვეყანას ემსახუროს თქვენ მოკალით და აბა ვის უნდა კითხოს? იმის მაგივრად, რომ უმოკლეს დროში ადგილზე ჩასულიყავით ყველა და 10 წუთში ერთხელ ბრიფინგით გვითხრათ რა ხდება, ნაციონალია ერთი მძევალიო, ბედნიერები გაიძახით.
პ.ს. პერვი კანალი და გლავნი კანალი კი არა, ამ ფოტოზე შენ და ის კაცი ხართ, ვის გამოც პარლამენტის თავმჯდომარე აღარ ხარ, ჰოდა, გადააფსით ერთმანეთს.”