“ოცნება ვირთხის დღეშია, თუ იღლიცინებენ, ამომრჩეველი არ დაირაზმება, თუ იტყვიან რომ მართალია, მაშინ უნდა აღიარონ რომ ს@@@ბი არიან ” – უგულავა
16:28 10-01-2021
ოდისევსის დაბრუნებას ჟანრის კანონი მოითხოვს. ათენამ ოდისევსი დააბერა, რომ ვერ ეცნოთ – ანუ კობახიძის ენით რომ ვთქვათ deep fake გააკეთა. თავისთავად ცხადია, რომ ეს საკითხი რელიგიური რწმენის მსგავსია. ვისაც სჯერა სჯერა, ვისაც არა – არა. ასეთ დროს ფაქტს მნიშვნელობა აღარ აქვს, რადგან თავად ეს რწმენა ქმნის და გავლენას ახდენს ფაქტების მომდევნო თანმიმდევრობაზე.
უფრო მარტივად. ოცნება ვირთხის დღეშია. თუ უარყოფენ მიშას დაბრუნების ფაქტს, იღლიცინებენ მათი ამომრჩეველიც იგივეს იზამს, შესაბამისად არ დაირაზმება. თუ იტყვიან რომ მართალია, მაშინ უნდა აღიარონ რომ სრული ს***ბი არიან და მათი ამომრჩეველი გახარიასკენ გადაიხრება, პრინციპით შენ თუ მიშასგან ვეღარ მიცავ, აგერ გახარია დამიცავს. ორივე შემთხვევაში ვაი და ვუია.
ამასობაში ოპოზიციური ამომრჩეველი აღტკინებული და დარაზმულია. მე ეს საკუთარი თვალით ვნახე ამ წამს კარდაკარზე ფოთში ნაბადას უბანში. ასე რომ ყველა ვარიანტში ოცნებას მიშამ შეუსრულა. გაუკეთა ის რასაც აქამდე ივანიშვილი თავად უკეთებდა ხალხს – ტრიუკებს. ტრუკაჩი ტრუკებით უნდა დაამარცხო. ხვალ არჩევნებია, უკვე საბოლოოდ რეფერენდუმი. ხვალ ოლიგარქია მარცხდება და ქვეყანა ახალ ცხოვრებას დაიწყებს. ახდა ნამდვილი ქართული ოცნება-ბიძინა დამარცხდა არჩევნებამდე. ხვალ ხალხი ამას გააფორმებს მე კი ფოთელებთან ერთად ფოთს მივხედავ. ჩემი გეგმები მხოლოდ ფოთს უკავშირდება