ნეტგაზეთის ჟურნალისტი მიხეილ გვაძაბია აცხადებს, რომ პარლამენტის მიმდებარე ტერიტორიაზე სპეცრაზმელმა წიხლი ჩაარტყა. მისი თქმით, თან ჰქონდა პრეს ბარათი, თუმცა ჟურნალისტობის დამადასტურებელი საბუთის ჩვენება უსაფრთხოების გარანტი არ აღმოჩნდა.
“დღეს პირველად გამოვცადე საკუთარ თავზე, რომ შსს-ს თანამშრომლისთვის ჟურნალისტობის დამადასტურებელი საბუთის ჩვენება უსაფრთხოების გარანტია არ არის. პირველ სკოლასთან, მიწისქვეშა გასასვლელში ჩასვლისას, სპეც. რაზმელმა წიხლი ჩამარტყა. ეს მოხდა 1-2 წამში იმ მომენტიდან, როცა ჩემთან ერთად მყოფმა ნესტანმა დაუყვირა “პრესა ვართ!”, მე კი პრეს ბარათი მქონდა ჩამოკიდებული. ხელი ახლაც მტკივა, თუმცა, ჯამში, კარგად ვართ. კეთილმა ადამიანებმა შეგვიფარეს ბინაში”, – წერს ის სოციალურ ქსელში.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლები აქციის მონაწილეებს შლიან, დაიწყეს მოქალაქეების დაკავებებიც. სპეცრაზმმა საპროტესტო აქციის მონაწილეების წინააღმდეგ უკვე გამოიყენა წყლის ჭავლი, ცრემლსადენი გაზი და წიწაკის სპრეი.