“მიშა ფულს მაინც არ აიღებდა შეწყალებაში, დღეს 10-დან 9 პატიმარს ჩაწყობილი აქვს საქმე და ისე თავისუფლდება” – ნათია ჩხეტიანი
20:44 10-15-2021
ადვოკატი, ნათია ჩხეტიანი:
“რომელ კანონის აღსრულებასა და სამართლიანობაზე საუბრობთ?!
ჯერ გაასამართლეთ იუსტიციის სამინისტროს პენიტენციური სამსახურის პატიმართა ვადაზე ადრე გათავისუფლების საბჭოების თავმჯდომარეები სსკ-ის 332-ე მუხლით (უფლებამოსილების ბოროტად გამოყენება) რადგან არ მოიძებნება ისეთი თავმჯდომარე, რომელსაც უფლებამოსილების ბოროტად გამოყენებით არ ჰყავს ათობით და ასობით საშიში დამნაშავე და კრიმინალი გათავისუფლებული ვადაზე ადრე და მერე გაასამართლეთ მიშა!
დანაშაული, რომელიც ხილულად, ყოველთვიურად ხდება ჩვენს თვალწინ, რომელსაც ვებრძვით წლებია და იხოცებიან სიცილით, ამ მუხლით ასამართლებენ ექს-პრეზიდენტს?
უკვე ძალიან ზედმეტია, ეს მარაზმული შერჩევითი სამართალი ყველგან და ყველაფერში.
რაც თქვენ კრიმინალები გაყარეთ, უფლებამოსილების ბოროტად გამოყენებით და უპატრონო პატიმრებზე აიღეთ იერიში, სირცხვილით არ დაიწვებით სასამართლო პროცესზე მაგ მუხლით, რომ შეედავებით პრეზიდენტს?
332-ე მუხლის ოფიციალურ დონეზე დამკანონებლებს ყავდეთ ციხეში მიშა, ძალიან არასწორია!
ავადმყოფ მსჯავრდებულს ვიცავდი ვადაზე ადრე გათავისუფლების საბჭოში 2 წლის წინ, ჯანმრთელმა, საღსალამათმა ,,პადელნიკმა” მოაგვარა საქმე გაუშვეს, ავაფმყოფი უპატრონო ,,პადელნიკი” დატოვეს.
ასეთებს, ნარკოდილერებს, კრიმინალურ ავტორიტეტებს, გათავისუფლების გადაწყვეტილებებში უწერენ, კითხულობს წიგნებს, უყვარს ლიტერატურა და ათას მარაზმულ სიცრუეს.
აშკარად, გახსნილად, თავზეხელაღებულად გვახევენ თავზე კანონს და ეს ხდება ყოველთვიურად, მუდმივად, უწყვეტად.
ამ ყველაფრის შემდეგ,
332-ე მუხლით გათვალისწინებული დანაშაული ჩაუდენია თურმე მიშას.
დისკრეცია პატიმართა ვადაზე ადრე გათავისუფლების საბჭოს თავმჯდომარის სრული იმუნიტეტი ყოფილა და პრეზიდენტისთვის არაფერს წარმოადგენს.
მიშა ფულს მაინც არ აიღებდა შეწყალებაში და არც სისტემური სახე ჰქონდა ამგვარ ქმედებას.
დღეს კი 10-დან 9 პატიმარს ჩაწყობილი აქვს საქმე და ისე თავისუფლდება, რაც საყოველთაოდ ცნობილი ფაქტია, პრეუდიცია.”