„ტაბულას“ დამფუძნებელი, თამარ ჩერგოლეიშვილი:
„მართალი გითხრათ, მე სულ მიკვირდა ევროპული საქართველო რომ წამოვიდა ენმ-იდან 2017 წლის დასაწყისში, გიგას ამდენი დეპუტატი როგორ წამოყვა მიშასგან.
ახლა ვფიქრობ, რომ მნიშვნელოვანმა ნაწილმა მიშას მხრიდან პარლამენტის ბოიკოტის ახირება არ გაიზიარა და რადგან ამ საკითხზე დაუპირისპირდა, ამიტომ ბოლომდე შეყვა და წამოვიდა.
ანუ პირადი კეთილდღეობის გამო გადაწყვიტეს ასე – სტაბილური ხელფასი უნდოდათ.
როგორც ჩანს, მნიშვნელოვანი ნაწილისთვის საკითხის არსი, რატომ იყო უაზრობა ბოიკოტი მაშინ, უმნიშვნელო იყო, უმნიშვნელო იყო ყბადაღებული ფუნდამენტური განსხვავებებიც – ახლა ისევ მიშას ორბიტაზეა ნაწილი.
მაშინ მიშისტები ამ ხელფასის თემას რომ აფრიალებდნენ, კი მიკვირდა მეთქი 4000 ლარი ხელფასისთვის, როგორ უნდა გაღორდეს ვინმე, პარლამენტს მიღმაც ხომ შეძლებს ამის შოვნას მეთქი. მაგრამ მგონი მიშისტები უფრო სწორი საზომით ზომავდნენ ამ ხალხს.
შემდეგი, 2020 წლის არჩევნების ბოიკოტზე გასული ბაქრაძე ისევ წავიდა პარტიიდან, ახალგაზრდებს უნდა დავუთმო პოლიტიკა, აღარ მინდა პრივილეგიებიო და პარლამენტში შევიდა.
პოლიტპატიმარმა მიშამ მოითხოვა გამოდით პარლამენტიდანო და ნაცების სიით შესულებმა ყური არ შეიბერტყეს, მიშა იძულებული გახდა მათ გადაწყვეტილებას დათანხმებოდა და იყავითო ეთქვა – სრულიად უძლური რომ არ გამოჩენილიყო.
ბოკერიასგან ვინც წავიდა მაგ ტალღაზე, პარლამენტში ვერ მოხვედრილები, მათაც მატერიალური სარგებლით გადაწყვიტეს.
პარტიები დემონიზებული რატომ არიანო და რავი, მათ შორის ამიტომ.
პ.ს. მარგველაშვილის მოსაზრებაზე, რომ პარლამენტი დასატოვებელია, დეპუტატების კომენტარები წავიკითხე და მაგან გამახსენა“