“მამათმავლობის, შარდების ეპიზოდებით კომპრომატები, ახლა რომ სუსი ეძებს, სამმა დავმარხეთ მონასტრის კელიაში, ორი მკვდარია”
22:43 01-20-2020
თავდაცვის ყოფილი სპეცრაზმელი, ამჯერად ემიგრაციაში მყოფი, (როგორც თავად გვიყვება, იძულებით ემიგრაციაშია, პოლიტიკური და რელიგიური დევნის გამო), გიორგი მიქიაშვილი, სოციალურ ქსელში, წერს:
“
“როგორც მომაწოდეს იმფორმაცია, სუს-ი ეძებს სასულიერო პირებზე გადაღებულ სერიოზულ ვიდეო ჩანაწერებს რომელიც სუს-ის მაღალჩინოსანმა (ჩემმა ძალიან ახლო ნაცნობმა) თავის აგენტებს გადააღებინა და მერე ეს ფირები ერთ ერთ მონასტერში დამალა (მისთვის სანდო სასულიერო პირების დახმარებით).
სუს_ი ,სანაძლეოს დაგიდებ რო, მაგ ფირებს სამ შემთხვევაში იპოვი მარტო:
1. თუ გააცოცხლებ (მძიმე და ხანგრძლივი ავადმყოფობით ახალგაზრდა გარდაიცვალა) იმ ბერ იღუმენს რომელიც დაგეხმარა თავისი კელიის სარდაფში დაემალა ფირები .
2. თუ გააცოცხლებ (გარდაიცვალა სრულიად შემთხვევით ძალიან ახალგაზრდა) ჩემთვის ძალიან ახლობელ მონაზონს რომელიც, სუს-ის იმ მაღალჩინოსნის შინაურია და სერიოზული ავტორიტეტის სახელით იცნობს ქალაქი ერისკაცობიდანვე – რადგან ფირების დამალვის დროს 3 დან ერთი ის იყო.
3. მესამე კი მე ვიყავი იქ და სულ არ ვიცოდი მაშინ იქ რა ჯანდაბას მამარხინებდნენ ჩემთვის ძვირფასი სასულიერო პირები 2013 წელში (როცა ჩემს ახლობელ მამაოსთან კელიაში განმარტოვებული საუბრის დროს პატარა კელიის პატარა კარი შემოაღო უკვე კარგად ნაცნობმა სუს_ის ძალიან მაღალ ჩინიანმა ადამიანმა და ბერს სთხოვა, იმ იღუმენისთვის დაეძახა და მერე წავედით იმ იღუმენის კელიაში. გასაკვირი ისაა რომ, თავად სუს_ის მაღალჩინოსანი ამ პროცესს ელოდა მონასტრის ერთ ტაძარში ძალიან აღელვებული და შეშფოთებული.) მე მერე გავიგე კონკრეტულ გარემოებაში როცა 2 წლის წინ, სრულიად უცაბედად მამალაძის საქმეზე ამ კონკრეტულ იღუმენს დავუპირისპირდი მონასტერში (სამხილების გარეშე საუბრობდა რაღაცეებს და მაშინ ამიხსნა (ამიხსნა იმის გამო რომ, მეც დაპირისპირებული ვიყავი საპატრიარქოსთან მათი საეკლესიო და საერო დარღვევების გამო) ფირებზე ბევრი რამ და სულ ეხლახანს გარდაიცვალა).
სუს-ი , ეს ფირები რომ იპოვო, ამისათვის საჭიროა კაკ მინიმუმ, მთელი საქართველოს მონასტრების-კელიების-სარდაფების-იატაკები ამოთხარო და ის უამრავი ჩანაწერი და ფლეშკა იპოვო, რომელზეც აღბეჭდილია უამრავი რამ (დაწყებული კორუფციული გარიგებებით, გაგრძელებული შარდების ძალიან რთული ეპიზოდებით და დამთავრებული მამათმავლობითა და სხვა ურთულესი რაღაცეებით.).
ასე რომ, უაზროდ ნუ ემუქრებით რიგით მრევლს და ა.შ. სამსახურიდან დათხოვნით და ოჯახის ციხეში გამოკეტვით.”