ჟურნალისტი, ნენე დალაქიშვილი, ქართული ოცნების თავმჯდომარის, ირაკლი კობახიძის განცხადებას ეხმაურება და წერს:
“ირაკლი კობახიძე :
“გამომდინარე იქედან, რომ უკრაინაში დღეს მძიმე ვითარებაა, ამ ეტაპზე მოვლენები როგორ გაგრძელდება იქ არ ვიცით, მაგრამ, ამ ეტაპზე, გარკვეული უპირატესობა აქვს რუსულ მხარეს, რა თქმა უნდა, ეს ინტერესი (ომში საქართველოს ჩართვის) გაზრდილია”.
რუსეთს უკრაინაში მხოლოდ ერთი უპირატესობა აქვს – გაქცევის.
სხვა უპირატესობა ამ ომში მას არ აქვს, არც ომის დასაწყისში ჰქონდა და არც მომავალში ექნება.
კობახიძე არის ნამუსგარეცხილი ნაბიჭვარი, რომელიც უბრალოდ გაბოლებთ, გატყუებთ და რაც მეტი ადამიანი დაიჯერებს მის ბოდვას, მით უფრო დიდხანს იქნება ხელისუფლებაში და მით უფრო დიდხანს გვეჯდება თავზე რუსი ივანიშვილი.
ივანიშვილის სურვილები და რეალობა ერთმანეთს არ ემთხვევა – ეს ომი უკრაინას უკვე მოგებული აქვს, პუტინის მმართველობას და მის სიცოცხლეს წყალი აქვს შემდგარი, დამთავრებულია უკრაინაში რუსეთის “ტრიუმფალური გამარჯვება”.
მალე ვნახავთ ტრიუმფალურ დამარცხებას და ჩვენ თუ თავზე ნაცარწაყრილებმა გავაგრძელეთ ჯდომა, უკრაინის, და შესაბამისად, ცივილიზებული მსოფლიოს გამარჯვება გვერდზე ჩაგვივლის, აღარავის მოუნდება ჩვენთან მეგობრობა, პარტნიორობა და მუდამ ჭაობში ჩაბუდებული ბაყაყებივით ვიყიყინებთ.
ეს ჭირი, ეს რუსი ოლიგაქრი თუ არ მოვიშორეთ, დამთავრებულია ეს ქვეყანა.”