საქართველოს პრეზიდენტი, სალომე ზურაბიშვილი, ეხმაურება ქართული ოცნების განცხადებას რუსული კანონპროექტის ჩავარდნის დაპირებასთან დაკავშირებით და ამბობს:
გაითვალისწინოს ხალხის რეალური ძალა, ის რაც გამოჩნდა თბილისის ქუჩებში, ერთიანობა. დემოკრატიულ ქვეყანაში არ შეიძლება მთვარობამ, პარლამენტმა არ გაითვალისწინოს ხალხის ნება და ხმა. ეს ხალხის ნება გამოჩნდა არამხოლოდ საქართველოში, საზღვარგარეთაც. პარტნიორებმა დაინახეს საქართველოს ევროპული გზის მიმართ არაჩვეულებრივი განწყობა და ხალხის ნება. ეს იყო პირველი ნიშანი დეპოლარიზაციის, ამ ერთი მიზნის ირგვლივ ყველა იყო გაერთიანებული. ეს გაერთიანება არ არის ერთი დღით. ეს გაერთიანება გამოიხატება ნებისმიერ ეტაპზე ევროპისკენ მიმავალ გზაზე.
მეამაყებით, კიდევ ერთხელ.
ხელისუფლებამ არ გაბედოს და არ სცადოს პოლარიზაცია შემოიტანოს ამ დაწყნარებულ საზოგადოებაში, რომელმაც იცის საითკენ მიდის და როგორ უნდა წავიდეს.