„აირჩიე ევროპის“ ერთ-ერთმა დამფუძნებელმა, ხათუნა ლაგაზიძემ ბრიფინგზე, სადაც ანტიკორუფციული ბიუროს გადაწყვეტილებას გამოეხმაურა, განაცხადა:
„მოგესალმებით გამარჯვებულების სახელით. ჩვენ, „აირჩიე ევროპა“ ვიყავით სახელმწიფო რეპრესიების პირველი სამიზნე. 6 სექტემბერს დაიწყო ეს რეპრესიები ჩვენს წინააღმდეგ და დღეს თამამად შეგვიძლია გვთქვათ, რომ ჩვენ გავიმარჯვეთ და ჩვენი სახით გაიმარჯვა საქართველოს სამოქალაქო საზოგადოებამ და ქართველმა ხალხმა. ძალიან მნიშვნელოვანია ეს გამარჯვება რამდენიმე ფაქტორის გამო. პირველყოვლისა იმიტომ, რომ ხელისუფლებას მოუწია ჩვენი სიმართლის აღიარება. მეორეს მხრივ, იმიტომ რომ ჩვენ ამით ვიხსენით საქართველოს ყველა მოქალაქე პოლიტიკური ტერორისგან და რაც მთავარია, ეს არის „აირჩეს ევროპას“ მიერ გადადგმული პირველი და ძალიან მძლავრი ნაბიჯი და აგური 26 ოქტომბრის საერთო სახალხო გამარჯვების გზაზე, საქართველოს გამარჯვების გზაზე.
ანტიკორუფციული ბიუროს დღევანდელ გადაწყვეტილებაში ბევრი რამ ამოვიკითხეთ. ჯერ ერთი ის, რომ სრულიად არაკანონიერი და არაკონსტიტუციური გადაწყვეტილება იყო და საკონსტიტუციო სასამართლოშიც ვაპირებთ შესაბამის სარჩელის შეტანას სწორედ ამ კანონის იმ მუხლებთან დაკავშირებით, რომელიც სამწუხაროდ, ოპოზიციას გამოეპარა მაისში. ეს არ უნდა დამართოდათ იმიტომ, რომ ამ კანონით და ყველაფრით აჩვენა, რომ ეს რუსულ კანონზე გაცილებით მასშტაბური რეკეტის, შანტაჟისა და ზეწოლის იარაღია დღევანდელი ხელისუფლების ხელში. მეორე, ის, რომ დაინახეს, რომ ამ გზით არჩევნებს ემუქრებოდა სრული დელეგიტიმაცია, რაც აუცილებლად გამოიწვევდა არჩევნების შედეგების არაღიარებას, როგორც „ქართველი ხალხის“, ისე საერთაშორისო ორგანიზაციების მხრიდან. როგორც ჩანს, ეს იყო მათი ძირითადი მოტივატორი. დაინახეს, რომ სრულიად თვალხილულ უკანონობას სჩადიოდნენ და დაინახეს ის,რომ ამ უკანონობას ქართველი ხალხი არ აპატიებდა და არც საერთაშორისო თანამეგობრობა“
ცნობისთვის, ანტიკორუფციულმა ბიურომ დღეს გადაწყვეტილება შეცვალა და „საერთაშორისო გამჭვირვალობა საქართველოს“, მის დირექტორს ეკა გიგაურს, ასევე ორგანიზაცია „აირჩიე ევროპას“, მის დამფუძნებელს ხათუნა ლაგაზიძესა და თანადამფუძნებლებს „გაცხადებული საარჩევნო მიზნის მქონე სუბიექტის“ სტატუსი გაუუქმა. მანამდე, აღნიშნულის შესახებ ანტიკორუფციულ ბიუროს საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ მიმართა მოწოდებით, „საერთაშორისო გამჭვირვალობასა” და „გაცხადებული საარჩევნო მიზნის მქონე ორგანიზაციად აღიარებულ სხვა სუბიექტებთან“ დაკავშირებული გადაწყვეტილება შეცვალოს.