პოლიტოლოგი, დავით ზურაბიშვილი:
ვახტანგ ძაბირაძემ თქვა ამასწინეებზე, ჩვენს ხელისუფლებას სუვერენიტეტი იზოლაციონიზმისგან ვერ გაურჩევიაო. ასეა ნამდვილად, მაგრამ რანაირად გინდა ეს გააგებინო იმ ხელისუფლებას, რომელიც დადის და მისდამი კრიტიკულად განწყობილი მოქალაქეების სადარბაზოებზე გინებებს წერს და სირებს ხატავს? თან ამას კი არ მალავს, აქეთ გვეტრაბახება, რომ გვიტრაკებდით, აბა რა გეგონათო. სუვერენიტეტი, იზოლაციონიზმი და ემპირიოკრიტიციზმი კი არა, ამ ძონძის კუკლებს გამრავლების ტაბულა არ ეცოდინებათ მთლად ბოლომდე და შვიდჯერ ცხრა თუ გიპასუხეს კალკულატორის გარეშე, ცხრაჯერ შვიდი რამდენია, იმაზე მინიმუმ კარგა ხნით დაფიქრდებიან, თუ საერთოდ თქვეს რამე.
მოკლედ ან ამათ გავუშვებთ ამ არჩევნების შემდეგ ისტორიის სანაგვეზე, ან ჩვენ თვითონ ჩავიხრჩობით ნაგავში ერთი პარანოიკის მომსახურე უსინდისო იდიოკრატების წყალობით.
რეებს ვკითხულობ და რეები მესმის თუ მჯეროდეს ხანდახან. თან მომხრეები რომ ჰყავთ? ჯერ კედელზე სირის დამხატავი ხელისუფალი რა არის და იმის მომხრე რომ იქნები კიდევ. ფუი! #გულისრევა