“ფორმულას” თანადამფუძნებელი, მიშა მშვილდაძე:
“ხელისუფლების წარმომადგენლების ვიზიტი უკრაინაში იმიტომ იყო მნიშვნელოვანი, რომ ქვეყნის ოფიციალურ პოზიციას გამოხატავს და მნიშვნელოვანია ახლა უკრაინას საქართველო მარტო რძის პროდუქტების რუსეთში გატანით არ დავამახსოვრდეთ. ოპოზიციისთვის საკითხი ასე არ იდგა და ნამდვილად იყო არჩევანი ერთიანობის დემონსტრირებასა და ხელისუფლებისგან გამიჯვნას შორის მათსავე გრადაციებში, თუმცა ეგ უფრო ჩვენი შიდა პოლიტიკური თემა იყო და ოპოზიციის ორჭოფობა არ იყო ისეთივე სიმძიმით აღსაქმელი, ვიდრე ხელისუფლების მთელი ეს დრამები – მიუხედავად ამისა, შედეგად მივიღეთ, რომ დღეს ყველა ხელისუფლებას და ოპოზიციას ერთ ქვაბში ლანძღავს, ორივეს მიმართ გადანაწილდა უკმაყოფილება – და მოსახლეობამ, კარგი, გასაგებია რომ სამწუხაროდ ვერ დაამუღამა პოლიტიკურად მნიშვნელოვანის და ნაკლებად მნიშვნელოვანის გარჩევა, მაგრამ იქნება ამასობაში ოპოზიციას დაგემუღამებინათ, რომ არ დაუმუღამებია ჯერ ხალხს ეგა და რომ გაითვალისწინოთ, არ იქნებოდა ვარიანტებს შორის ყველაზე ცუდი.”