გიგა ბოკერია – გახარიას “მეორე” მხარეს
ზურა გირჩი საერთოდ დააკავეს
კიდევ 126 ადამიანი დააკევეს(თუ მეტი) – ყველა სხვადასხვანაირი, ზოგი ძველი ბიჭი, ზოგი საერთოდ ყოფილი სამხედრო
მხარს უჭერდა მერაბ დვალიშვილი – თუ ეგეც თვალებდახატული ნეო ლიბერალია?
თუ არა და რატო გადაწყვიტე რო მერაბი არაა აქციის სახე და ლაზარე არის?
საიდან გადაწყვიტე რო მაინდამაინც “ლაზარე” აირჩიო აქციის აღსაწერად?
კი, ჩვენ ვართ 100 სხვადასხვანაირი ადამიანი და ზოგს წითელი აცვია, ზოგს მწვანე, ზოგს ლურჯი, შენ რანაირად ირჩევ “რა ფერის აქცია” იყო, ერთეულ შემთხვევაზე მსჯელობით?
ეს აქციები იყო ყველა “ანტი რუსების” და პრო-დასავლურების, აი ეგ კი
ალტინფოელების შეგნებამდე ძალიან რთულად მიდის, რო ნორმალურ ხალხში – მოსულა განსხვავებულობა და რო შეიძლება ჩვენ ერთმანეთი არც გვევსებოდეს (არც გახარია მევასება, არც ბოკერია მიყვარს, შოთა არველაძეზე კიდე ერთი 15 წელია ძალიან ცუდად ვყვები ერთ ისტორიას) – მერე რა? – მთავარი ჩვენთვის არის მიზნის გარშემო გაერთიანება
და მიზნის მერე ისევ დაშლა ბანაკებად
ალტინფოს სისუსტე მაგაშია, რო საერთო ერთგვაროვანი მასისგან “განსხვავებული” არ უნდა აღმოჩნდე მაგათთან, თორე დაგენძრა, შეგაჩვენებენ
არადა ყველა ადამიანი სხვადასხვანაირია და ყველამ გულში იცის როგორ “ოდნავ მიუღებელია” – თავისივე ალტინფოელი “ძმებისთვის”
ამიტომ სინამდვილეში, გულში, ყველა იმის იმედად არიან, ცალ-ცალკე, რო “თუ დაენძრათ, აქეთ მოიხევიან”
ჩვენი სიძლიერე კი იმაშია რო თუ მნიშვნელოვანი თემაა, გირჩი, ბოკერია, გახარია, შოთი და უამრავი სხვადასხვა აზრის მქონე ხალხი კიდევ – ვისაც არცერთი ეგენი არ გვევასება დანარჩენი ცხოვრება, ერთად დავდგებით, იმ ერთი მიზნისთვის
მააააააააგრამ – ჩვენი სისუსტე არის ის რო “ძალიან მნიშვნელოვანი მიზანი” გვჭირდება, რო ეს ამდენი სხვადასხვანაირი ხალხი, ერთად დავდგეთ, ეგ კი. მარა ეგ ცალკე ბაზარია და იმას რო ლაზარე გახადეს აქციის სახედ არ ეხება
რავი ჩემი უშუალოდ ახლო მეგობარი აქციაში მონაწილეობდა 100, ლაზარეს ახლო მეგობარი იყო სუ 7, რანაირად გადაწყდა რო ლაზარეა აქციის სახე და არა ჩემი სამეგობრო?
მარა ასე იყო ყველა, უამრავი სხვადასხვა ხალხი, ამიტომ აქციის სახე – იყო “პრო დასავლურობა” და ყველანაირი დანარჩენი ერთი კერძო შემთხვევის, განზოგადების მცდელობა არის სიშტერის გამოვლინება – როგორც მინიმუმ, უბრალოდ ანუ თვლა რო არ იცის ადამიანმა და “1”-იდან რო აკეთებს დასკვნებს 100-ზე და აბსოლუტურად არაფრიდან რო აირჩია ის ერთი.”