გოგაშვილი დეპუტატობისთვის ემზადება – “მინდა, გამიცნოთ და გაიგოთ ბავშვიჭამია ვარ თუ არა”
16:14 05-01-2020
„ქართული ოცნების“ სკანდალური მაღალჩინოსანი, რომლის სახელიც პანკისის სისხლიან სპეცოპერაციას უკავშირდება, დეპუტატობისთვის ემზადება. „2020NEWS“-ის ექსკლუზიური ინფორმაციით, გოგაშვილი ამ საკითხთან დაკავშირებით „ოცნების“ ბოსებთან კონსულტაციებს გადის.
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ყოფილმა უფროსმა აღნიშნული ინფორმაცია სააგენტოსთან საუბარში არც დაადასტურა და არც უარყო.
“დღევანდელი მდგომარეობის გათვალისწინებით და არსებული კრიზისის პირობებში, რაიმე სახის პოლიტიკურ ნაბიჯებზე ჩემი მხრიდან საუბარი ნამდვილად ნაადრევია. ზოგადად, კი შემიძლია გითხრათ, რომ ვიქნები იქ, სადაც ჩემი ქვეყნისთვის პოლიტიკური, სოციალურ-ეკონომიკური თუ უსაფრთხოების საჭიროებიდან გამომდინარე, უფრო ეფექტური იქნება ჩემი შესაძლებლობების და გამოცდილების გამოყენება, ანუ საქართველოს სამსახურში”, – განუცხადა „2020NEWS“-ს სოსო გოგაშვილმა.
რომელ მაორიტარულ ოლქში აპირებს კენჭისყრას ან რამდენად იქნება გოგაშვილი გათვალისწინებული „ქართული ოცნების“ სარჩევნო სიაში გამსვლელ პოზიციაზე, ამ ეტაპზე უცნობია. დიდი ალბათობით, „ძირძველი ოცნებელი“ ბედს კახეთის ერთ-ერთ მაჟორიტარულ ოლქში ცდის.
ინფორმაციისთვის, იოსებ გოგაშვილი სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის უფროსის მოადგილედ 2015 წლიდან მუშაობდა. 2018 წლის აგვისტოში მან თანამდებობა პანკისის ხეობაში მომხდარი სისხლიანი სპეცოპერაციის შემდეგ დატოვა, რასაც თემირლან მაჩალიკაშვილის სიცოცხლე შეეწირა.
“ალია” – მართალია, თვეების წინ, როცა ვთქვით, რომ სოსო გოგაშვილი დეპუტატობისთვის ემზადებოდა, მაშინ ბატონმა სოსომ “ალიასთან” უარჰყო პოლიტიკური გეგმები, მაგრამ როცა 7 აპრილს მედია დაპატიჟა თავის ადგილ-მამულში, კიდევ უფრო გაგვიმყარდა ეჭვი, რომ გოგაშვილი რაღაცისთვის ემზადებოდა და ეს რაღაც იყო პოლიტიკური პლატფორმა.
სოსო გოგაშვილი, 7 აპრილი: