ჟურნალისტი, ირაკლი ტაბლიაშვილი:
“ეს ნაბი@ვარი!
“… გამომდინარე იქედან, რომ უკრაინაში დღეს მძიმე ვითარებაა, ამ ეტაპზე მოვლენები როგორ გაგრძელდება იქ არ ვიცით, მაგრამ, ამ ეტაპზე, გარკვეული უპირატესობა აქვს რუსულ მხარეს, რა თქმა უნდა, ეს ინტერესი (ომში საქართველოს ჩართვის) გაზრდილია”.
დიახ, ჩემს იმ ფრენდებს, რომლებიც ჯერაც უჭერენ მხარს “ქართულ ოცნებას”, მათ გასაგონად ვამბობ – ამ სიტყვების ავტორი არის პოლიტიკური ნაბი@ვარი!.. რომელმაც იცის, რომ უკრაინაში არანაირი “გარკვეული უპირატესობა” რუსეთს არ აქვს… (რუკას დახედოს), მაგრამ, მაინც ახდენს ტირაჟირებას ამ აზრისა მათთვის, ვინც კრიტიკულ მედიას ვერ ადევნებს თვალყურს!.. ვინც ინტერნეტში ვერ ნახულობს ცნობებს და ვისთვისაც, სამწუხაროდ! პარტიის ლიდერი სტერეოტიპულად ისევ და ისევ პარტიის ლიდერია!
ეს ნაბი@ვარი!
არანაირი მეორე ფრონტის სურვილი არ აქვს არავის! რადგან, ვერ გასწვდება დასავლეთი ჩვენს მეორე ფრონტს… ვერ მოგვამარაგებს! ვერ მოგვეხმარება! და საქართველო დამარცხდება (დასავლეთს კი საქართველოს დამარცხება არ აწყობს… საერთოდ, რუსეთთან არავის დამარცხება არ აწყობს).
რეალურად, რუსეთსაც არ აქვს მეორე ფრონტის ჯანი და უნარი! აფხაზეთსა და ცხინვალის რეგიონში დარჩენილია 3-4 ათასი რუსი ოკუპანტი და რომც მოხდეს სიგიჟე და ეს ომი რომც დაიწყოს, წესით, მათი დამარცხება არ უნდა გაგვიჭირდეს!.. ოღონდ, პოლიტიკური ხელმძღვანელობა არ უნდა იყოს კოლაბორანტი!
ეს ნაბი@ვარი!.. პოლიტიკური ნაბი@ვარი… პოლიტიკური თვალსაზრისით შვილი ГРУ-სი და ФСБ-სი ერთად.”